Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2012, 18:37

autor: Olek

Fuse – zobacz futurystyczną broń w nowej grze twórców Resistance

Na oficjalnym kanale gry Fuse w serwisie YouTube pojawił się nowy filmik, demonstrujący fragmenty rozgrywki. 18-minutowy materiał opatrzony został komentarzem Teda Price'a, szefa studia Insomniac Games.

Fuse – zobacz futurystyczną broń w nowej grze twórców Resistance - ilustracja #1
Magshield - dzięki eksperymentalnej broni Dalton będzie w stanie osłonić drużynę przed ostrzałem przeciwników.

O futurystycznej, trzecioosobowej strzelaninie Fuse głośno zrobiło się w ubiegłym miesiącu za sprawą oficjalnej zapowiedzi i pierwszego zwiastuna produkcji. Deweloperzy ze studia Insomniac Games zdecydowali się pójść o krok dalej i przedstawić graczom założenia swojej nowej gry. Opublikowany dziś materiał wideo ujawnia m.in. czym jest fuse, kim są główni bohaterowie i jakimi broniami będą władać.

Poznajcie Daltona Brooksa, Izzy Sinclair, Jacoba Kimble'a i Nayę Deveraux, czyli członków elitarnej jednostki Overstrike 9 na usługach amerykańskiego rządu. Jak przedstawiono w udostępnionym przez deweloperów filmie, czteroosobowy zespół wynajęty został do zbadania zniszczonego kompleksu badawczego Hyperion, w którym prowadzono eksperymenty nad nowymi typami broni wykorzystującej fuse – niebezpieczną substancję pozaziemskiego pochodzenia.

Nie trudno się domyślić, że efektami prac nad militarnym zastosowaniem technologii obcych zainteresowane są także wrogie siły reprezentowane przez najemników z organizacji Raven, którzy za wszelką cenę będą próbowali odbić eksperymentalną broń z rąk członków Overstrike 9.

Zaprezentowane przez deweloperów z Insomniac Games fragmenty rozgrywki w większości potwierdzają wcześniejsze informacje dotyczące gry. Wiemy już, że motywem przewodnim fabuły Fuse będzie tytułowa substancja, a rozgrywka tworzona jest z myślą przede wszystkim o zabawie w trybie kooperacji.

Z wyjaśnień Price'a wynika, że każdy z bohaterów wyposażony zostanie w inny rodzaj wspomnianej eksperymentalnej broni oraz odmiennym zestawem umiejętności, które można będzie z czasem rozwijać. Współpraca pomiędzy członkami drużyny pozwoli też w pełni wykorzystać ich potencjał i zwiększy wielkość przyznawanych nagród. Ciekawie zapowiada się również opcja leap, czyli możliwość przełączania pomiędzy bohaterami w trakcie zabawy.

Niestety, na premierę Fuse graczom przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Wydawca, którym jest koncern Electronic Arts, planuje, że gra w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 ukaże się wiosną przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fuse