Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2019, 17:50

autor: "Vergil"

Frostpunk doczekał się przepustki sezonowej i pierwszego płatnego DLC

Firma 11 bit studios podzieliła się konkretami na temat przepustki sezonowej do gry Frostpunk, a także udostępniła płatne DLC. Pierwszy (z trzech) dodatek, czyli The Rifts, przynosi nową mapę, która zmusza budowniczych miast do wznoszenia mostów nad szczelinami.

Pomimo że od premiery Frostpunka na komputerach osobistych mija już drugi rok, twórcy wciąż pracują nad jego rozwojem. Dzisiaj odpowiedzialna za ten tytuł ekipa 11 bit studios udostępniła pierwsze płatne DLC i podzieliła się informacjami na temat dwóch kolejnych, umożliwiła graczom zakup przepustki sezonowej, a także zapowiedziała darmową aktualizację trybu Nieskończoność. Bez zbędnego przedłużania – przejdźmy do konkretów.

The Rifts

The Rifts to pierwszy płatny dodatek do Frostpunka. Add-on wyceniony na 17,99 zł można już nabyć na Steamie, a wprowadza on nową mapę do trybu Nieskończoność. Budując nowe miasto, trzeba będzie solidnie się natrudzić, gdyż na tym obszarze roi się od tytułowych szczelin; w związku z tym kluczem do sukcesu jest tutaj zrobienie użytku z nowej mechaniki budowania mostów.

W takim terenie bez mostów się nie obędzie. - Frostpunk doczekał się przepustki sezonowej i pierwszego płatnego DLC - wiadomość - 2019-08-27
W takim terenie bez mostów się nie obędzie.

The Last Autumn

Premierę drugiego dodatku, czyli The Last Autumn, zaplanowano na czwarty kwartał 2019 roku. DLC kosztujące 16,99 dolara (około 67 zł) przyniesie nowy scenariusz, którego akcja zostanie osadzona przed wydarzeniami przedstawionymi w podstawowej wersji Frostpunka. Twórcy zapowiadają, że wprowadzą w nim „mechanikę zmieniającą grę” oraz „wyjątkową architekturę”.

Zimę już widzieliśmy – pora zobaczyć, jak w świecie Frostpunka wyglądała jesień. - Frostpunk doczekał się przepustki sezonowej i pierwszego płatnego DLC - wiadomość - 2019-08-27
Zimę już widzieliśmy – pora zobaczyć, jak w świecie Frostpunka wyglądała jesień.

Project TVADGYCGJR

Ostatni dodatek, którego kodowa nazwa to Project TVADGYCGJR, ma zadebiutować w 2020 roku. Informacje na jego temat deweloperzy udostępnią w dniu premiery Ostatniej jesieni. Obecnie wiadomo o nim jedynie tyle, że wyceniono go na 12,99 dolara (około 51 zł).

Zawartość, a nawet tytuł dodatku Project TVADGYCGJR stoją obecnie pod znakiem zapytania. - Frostpunk doczekał się przepustki sezonowej i pierwszego płatnego DLC - wiadomość - 2019-08-27
Zawartość, a nawet tytuł dodatku Project TVADGYCGJR stoją obecnie pod znakiem zapytania.

Przepustka sezonowa

Wyżej wymienione dodatki można nabyć osobno lub w ramach przepustki sezonowej. Tę ostatnią można nabyć w promocyjnej cenie 88,17 zł (sugerowana to 154,95zł), a oprócz add-onów jej nabywcy otrzymają oficjalny soundtrack oraz artbook (w wersjach cyfrowych).

Aktualizacja trybu Nieskończoność

Ponadto jak informuje serwis PC Gamer, twórcy przygotowują się do opublikowania aktualizacji, która przyniesie trzy nowe mapy do trybu Nieskończoność. Zostaną one oparte na mapach ze scenariuszy Arki, Uchodźcy oraz Upadek Winterhome.

Od premiery, która miała miejsce 24 kwietnia 2018 roku, Frostpunk doczekał się szeregu aktualizacji. W kolejnych łatkach deweloperzy wprowadzili między innymi tryb Przetrwanie, a także wyżej wspomniany moduł Nieskończoność. Wysokie oceny, które towarzyszyły debiutowi tej produkcji, przełożyły się na jej wyniki sprzedaży. W ciągu dwunastu miesięcy od debiutu tytuł znalazł bowiem 1 400 000 nabywców. W niedalekiej przyszłości osiągnięty przez niego wynik z pewnością zostanie poprawiony, gdyż 11 października 2019 roku Frostpunk pojawi się również na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Frostpunk
  2. Frostpunk – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Frostpunk – by przetrwać zimę stulecia, trzeba serca z lodu