Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2018, 11:00

Frostpunk za kilka dni dostanie tryb Endless

Zespół 11 bit studios poinformował, że w przyszłym tygodniu otrzymamy tryb Endless do gry Frostpunk. Ujawniono również, co dokładnie on zaoferuje, i okazuje się, że całość będzie bardziej rozbudowana, niż to początkowo planowano.

Frostpunk rozwija się w imponującym tempie. - Frostpunk za kilka dni dostanie tryb Endless - wiadomość - 2018-11-18
Frostpunk rozwija się w imponującym tempie.
FROSTPUNK W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: 11 bit studios
  2. Wydawca: 11 bit studios
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 24 kwietnia 2018 r.

Wyśmienita polska strategia Frostpunk zadebiutowała w kwietniu tego roku, ale autorzy nadal intensywnie pracują nad jej rozwojem. Studio 11 bit właśnie poinformowało, że w przyszłym tygodniu ukaże się Endless Mode, czyli tryb pozwalający na zabawę bez końca. Zgodnie z obietnicami, opcja ta zostanie dodana do gry w formie darmowego DLC. Na razie nie podano dokładniejszego terminu premiery.

Opracowanie trybu Endless zajęło autorom znacznie więcej czasu, niż początkowo planowano, ale wynika to z tego, że w trakcie produkcji projekt się rozrósł, znacząco przebijając początkowe założenia.

Gracze będą mogli wybrać między dwoma wariantami rozgrywki – Serenity i Endurance. Pierwszy z nich pozwoli skoncentrować się na rozwoju miasta. Otrzymamy mapę bogatą w surowce i charakteryzującą się dosyć łagodną pogodą. To wciąż będzie Frostpunk, więc gracze zmuszeni zostaną do dużej dozy ostrożności przy podejmowaniu decyzji, ale całość opracowana zostanie tak, abyśmy mogli poeksperymentować z planami, które w standardowej grze byłyby prawie niemożliwe do skutecznego zrealizowania.

Drugi wariant, czyli Endurance, zaprojektowano z myślą o graczach pragnących ekstremalnych wyzwań. Otrzymamy mniej surowców i gorszą pogodę. Życie utrudnią nam losowe zdarzenia, potrafiące np. na kilka dni wyłączyć z pracy automatony.

Niezależnie od wybranego wariantu będziemy mogli bawić się na czterech nowych mapach startowych, których kształt wpłynie na możliwości rozwoju miasta. Nie zabraknie opcji zmiany wielu ustawień początkowych, co pozwoli dopasować rozgrywkę i poziom trudności do naszych preferencji.

Zgodnie z nazwą, w Endless Mode będziemy mogli grać bez końca, nie musząc przejmować się jakimkolwiek limitem dni. Wszystkie budynki i prawa dostępne mają być do odblokowania podczas rozgrywki. Aby urozmaicić zabawę, przez świat co pewien czas przechodzić ma potężna burza śnieżna, która w losowy sposób zakopie niektóre lokacje, a odsłoni nowe. Ponadto gracze otrzymają możliwość gromadzenia pamiątek i składowania ich w nowym budynku w postaci archiwum, co pozwoli nam poznać sporo nowych faktów o uniwersum gry.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Frostpunk – by przetrwać zimę stulecia, trzeba serca z lodu
  3. Frostpunk - poradnik do gry