Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2018, 18:27

autor: Vergil

Frostpunk – patch 1.1.0 wprowadza tryb Survivor Mode

Ekipa 11 bit studios opublikowała nową łatkę do Frostpunka, oznaczoną numerem 1.1.0. Patch nie tylko naprawia błędy i poprawia balans rozgrywki, lecz także wprowadza nowy tryb gry, czyli Survivor Mode.

Frostpunk w skrócie:
 1. producent/wydawca: 11 bit studios
 2. gatunek: strategia, survival
 3. platforma: PC
 4. data premiery: 24 kwietnia 2018 roku
 5. wersja językowa: polska (napisy)

Niecałe trzy tygodnie temu informowaliśmy Was o tym, że polski zespół 11 bit studios ujawnił plany dotyczące rozwoju swojego najnowszego dzieła. Pierwszym z zapowiedzianych (i co ważne – darmowych) dodatków, których w 2018 roku doczeka się Frostpunk (aczkolwiek gra będzie wspierana również w przyszłym roku), jest nowy tryb rozgrywki o nazwie Survivor, który dzisiaj trafił do gry wraz z aktualizacją oznaczoną numerem 1.1.0. Sprawdźmy więc, co przygotowali dla nas deweloperzy.

Frostpunk odniósł sukces, jednak autorzy nie spoczywają na laurach – Survivor Mode to pierwszy z kilku darmowych dodatków, które ma otrzymać ta produkcja. - Frostpunk – patch 1.1.0 wprowadza tryb Survivor Mode - wiadomość - 2018-06-19
Frostpunk odniósł sukces, jednak autorzy nie spoczywają na laurach – Survivor Mode to pierwszy z kilku darmowych dodatków, które ma otrzymać ta produkcja.

Szkoła przetrwania

Nim przejdziemy do omówienia nowej zawartości, należy wspomnieć, że do 21 czerwca grę można nabyć na Steamie i GOG-u z piętnastoprocentową zniżką. W oficjalnym komunikacie można natomiast przeczytać, że Survivor Mode jest przeznaczony dla graczy, którym niestraszne wyzwania czekające na najwyższym poziomie trudności. Autorzy pozwolą im poddać swoje umiejętności jeszcze większej próbie. W jaki sposób?

Otóż rozpoczynając zabawę w tym trybie, trzeba liczyć się z tym, że gra pozwoli na zatrzymanie rozgrywki tylko poprzez wejście do menu – możemy więc zapomnieć o aktywnej pauzie. Poza tym nasze postępy są tutaj zapisywane automatycznie oraz przy wyjściu z gry, toteż zostajemy pozbawieni możliwości cofnięcia niefortunnie podjętych decyzji. Ponadto całość cechuje się jeszcze wyższym poziomem trudności, przez co balansowanie pomiędzy spełnianiem zachcianek obywateli a utrzymaniem miasta na powierzchni jest jeszcze bardziej skomplikowanym zadaniem niż wcześniej. Ci, którzy podołają wyzwaniu, mogą jednak liczyć na zdobycie świeżych steamowych osiągnięć.

Nowy tryb gry wystawi nasze umiejętności survivalowe na jeszcze większą próbę niż najwyższy poziom trudności. - Frostpunk – patch 1.1.0 wprowadza tryb Survivor Mode - wiadomość - 2018-06-19
Nowy tryb gry wystawi nasze umiejętności survivalowe na jeszcze większą próbę niż najwyższy poziom trudności.

NVIDIA Ansel i zdeptane bugi

Survivor Mode nie jest jednak jedyną atrakcją przygotowaną przez deweloperów. Twórcy pokusili się o implementację obsługi oprogramowania NVIDIA Ansel. Dzięki temu gracze mogą tworzyć profesjonalne zrzuty ekranu, korzystając między innymi ze swobodnej kamery i rozmaitych filtrów, a także z możliwości wykonywania panoramicznych fotografii w 360-stopniowym zakresie widzenia. Ponadto autorzy dodali funkcje szybkiego zapisu i odczytu stanu rozgrywki, które przyporządkowano pod klawisze F5 oraz F9. Na tym oczywiście nie koniec, gdyż pochylono się nad szeregiem błędów, a także nad kwestią balansu rozgrywki; przykładowo ułatwiono dołączanie nowych ulic do już istniejących, zmieniono ilość zasobów dostępnych w scenariuszach „Refugees” oraz „The Arks” na łatwym i wysokim poziomie trudności, a także zmuszono łowców do kilkugodzinnego odpoczynku po powrocie z polowania.

W łatce 1.1.0 autorzy depczą również szereg bugów. - Frostpunk – patch 1.1.0 wprowadza tryb Survivor Mode - wiadomość - 2018-06-19
W łatce 1.1.0 autorzy depczą również szereg bugów.

Jak wynika z opublikowanej przez autorów „mapy”, kolejne aktualizacje wprowadzą dodatkowe opcje personalizacji ludzi oraz automatonów, nowy scenariusz zatytułowany „The Builders” oraz jeszcze jeden tryb gry, czyli Endurance (mający stanowić wariację na temat klasycznej piaskownicy). Ostatnią pozycję na liście zajmują tajemnicze Winter Snapshots, czyli narzędzie do robienia specjalnych zrzutów ekranu.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Frostpunk
 2. Recenzja gry Frostpunk – by przetrwać zimę stulecia, trzeba serca z lodu
 3. Frostpunk – poradnik do gry