Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2013, 10:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Freedom Cry - DLC do Assassin's Creed IV: Black Flag opóźnione na PC

Firma Ubisoft powiadomiła na oficjalnym forum dyskusyjnym, że dodatek DLC Freedom Cry do gry Assassin's Creed IV: Black Flag ukaże się na PC z niewielkim opóźnieniem. Początkowo premiera rozszerzenia miała odbyć się wczoraj, równocześnie z wersjami na Xboksa One i Xboksa 360.

Od wczoraj posiadacze Xboksa One i Xboksa 360 mogą kupować dodatek DLC Freedom Cry do gry Assassin’s Creed IV: Black Flag, który dzisiaj ukaże się też na PlayStation 4 oraz PlayStation 3. Niestety, nie dotyczy to pecetowej wersji rozszerzenia - jak poinformowała firma Ubisoft, trafi ono na komputery osobiste z opóźnieniem.

Planowo Freedom Cry na PC miał ukazać się wczoraj, równocześnie z wersją na konsole Microsoftu. Na oficjalnym forum ujawniono jednak, że DLC zadebiutuje w usłudze Uplay dopiero w „nadchodzących dniach”. Dodatkowy czas twórcy chcą wykorzystać na „ostateczne dopieszczenie produktu, by spełniał oczekiwania fanów”.

Dodatek DLC Freedom Cry składa się z dziewięciu misji z Adewale w roli głównej - Freedom Cry - DLC do Assassin's Creed IV: Black Flag opóźnione na PC - wiadomość - 2013-12-18
Dodatek DLC Freedom Cry składa się z dziewięciu misji z Adewale w roli głównej

Niestety, wydawca nie zdradził dokładnego terminu wydania rozszerzenia na PC. Konkretne informacje w tej sprawie powinny zostać ujawnione wkrótce. Prawdopodobnie nie powinniśmy jednak czekać dłużej niż kilka dni. Freedom Cry na Xbox Live kosztuje 39 złotych lub jest dostępne bez dodatkowych opłat dla posiadaczy przepustki sezonowej (79 złotych). Podobnie będzie na PlayStation Network oraz Uplay.

W dodatku DLC Freedom Cry wcielamy się w Adewale – znanego z Assassin’s Creed IV: Black Flag oficera, służącego na statku Edwarda Kenwaya. Akcja toczy się 15 lat po wydarzeniach ukazanych w podstawowej wersji gry, gdy nowy protagonista wyrusza z misją odzyskania paczki z rąk templariuszy, ale po drodze dość nieoczekiwanie rozbija się w pobliżu miasta Port-au-Prince. Tam będzie musiał zmierzyć się z własną przeszłością i uwolnić pojmanych niewolników. DLC składa się z dziewięciu nowych misji.