Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2013, 11:07

autor: luckie

Forza Motorsport 5 na pierwszych obrazkach

Do sieci trafiły pierwsze screeny z Forza Motorsport 5, kolejnego wcielenia wyścigowej serii symulatorów, przeznaczonego na konsolę Xbox One. Zobaczcie jak prezentuje się next-genowa Forza.

Po wczorajszej zapowiedzi Forza Motorsport 5 nadszedł czas na pierwszą porcję obrazków z gry. Kilka z nich możecie obejrzeć poniżej. Jak Wam się podoba Forza w nowej generacji?

Nowa Forza będzie tytułem startowym konsoli Xbox One i ma zadebiutować na rynku w dniu premiery urządzenia, czyli jeszcze w tym roku. Produkcją gry zajmuje się studio Turn 10 – ojcowie symulacyjnych odsłon serii. Obecnie firma Microsoft nie zdradza nic więcej na temat Forza Motorsport 5. Pierwsze konkrety usłyszeć mamy na tegorocznych targach E3 (11-13 czerwca).

Forza Motorsport, pierwsza część flagowej serii symulatorów wyścigów samochodowych firmy Microsoft, wystartowała w 2005 roku na konsoli Xbox. Kolejne odsłony ukazywały się już na Xboksa 360 w mniej więcej dwuletnich odstępach – Forza Motorsport 2 w 2007, Forza Motorsport 3 w 2009 i Forza Motorsport 4 w 2011 roku. W ubiegłym roku Microsoft wydał spin-offa serii – Forza Horion, który reprezentował bardziej zręcznościowe podejście do tematyki. Grę przygotowało zupełnie inne studio, Playground Games. Mamy rok 2013, u progu czeka nowa generacja sprzętowa, zatem pora na pełnoprawną kontynuację marki w postaci zapowiedzianej właśnie Forza Motorsport 5.