Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2022, 11:42

Forza Horizon 5 idzie na rekord; 15 milionów osób zagrało w 2 miesiące

Forza Horizon 5 została uruchomiona już na 15 milionach kont. Wynik ten uzyskano w dwa miesiące po premierze gry. Niewątpliwie przyczyniła się do tego jej dostępność w usłudze Xbox Game Pass.

9 stycznia 2022 roku minęły dokładnie dwa miesiące odkąd Forza Horizon 5 zadebiutowała na PC, XONE i XSX|S. Tytuł zebrał bardzo dobre oceny – nasz recenzent wystawił mu dziewiątkę (patrz: ramka pod screenem) – i przyciąga kolejne miliony graczy w iście wyścigowym tempie. Zaledwie trzy dni po premierze malownicze trasy Meksyku przemierzało 6 milionów osób. Tydzień później było ich już 10 mln, a wczoraj – ponad 15 mln. Pęknięcie kolejnej „bańki” zauważył analityk growy piszący na Twitterze pod pseudonimem MauroNL (@MauroNL3). Podzielił się on takim oto screenem:

Forza Horizon 5 idzie na rekord; 15 milionów osób zagrało w 2 miesiące - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

W oczach Dariusza „DM-a” Matusiaka Forza Horizon 5 to gra na dziewiątkę. Hubert Sosnowski uważa z kolei, że jest to sequel zbyt bezpieczny. Ich teksty znajdziecie poniżej.

Nie oznacza to oczywiście, że widoczne na nim cyfry odzwierciedlają faktyczną liczbę aktywnych graczy – część z nich z pewnością już dawno porzuciła najnowszą produkcję studia Playground Games, a inni mogli rozpocząć zabawę od nowa na drugim koncie. Dlatego też bezpieczniej mówić o ponad 15 milionach kont, na których Forza Horizon 5 została uruchomiona. Tak czy inaczej wynik robi ogromne wrażenie.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Niewątpliwy wpływ na sukces gry ma jej obecność w usłudze Xbox Game Pass – zarówno na PC, jak i konsolach Microsoftu. Zwłaszcza że w okresie, w którym odbyła się premiera FH5, pecetową wersję owego abonamentu można było wykupić za 4 zł na trzy miesiące. Natomiast fakt, że dzięki usłudze Xbox Cloud Gaming tytuł da się uruchomić w chmurze, sprawia, iż niemal każda zainteresowana nim osoba jest w stanie go sprawdzić. Co ciekawe, nie przeszkodziło to produkcji studia Playground Games dobrze się sprzedać – również w Polsce.