Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2021, 08:45

Forza Horizon 4 z rekordem Steam. Rosną oceny graczy

Forza Horizon 4 podbija Steam. Rożne wydania produkcji zajęły dwa miejsca w zestawieniu największych bestsellerów Steam. Do tego tytuł ustanowił rekord aktywności wśród gier wyścigowych.

W SKRÓCIE:
  1. Valheim szósty tydzień z rzędu na pierwszym miejscu bestsellerów Steam,
  2. doskonały debiut Forza Horizon 4, które ustanowiło rekord aktywności wśród gier wyścigowych na Steamie,
  3. Loop Hero nadal sprzedaje się wyśmienicie.

Studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. Po raz szósty na pozycji lidera znalazło się Valheim, ale na pozostałych pozycjach zaszły spore zmiany.

Doskonały debiut w sklepie zaliczyła Forza Horizon 4. Ta gra wyścigowa ukazała się na PC w październiku 2018 roku (w Microsoft Store), ale dopiero w zeszły wtorek trafiła na Steam. Premiera w serwisie Valve okazała się bardzo udana, gdyż produkcja w wersji standardowej zajęła drugie miejsce w zestawieniu największych bestsellerów ubiegłego tygodnia. Natomiast droższe wydanie Ultimate znajdziemy na pozycji numer pięć.

Tak jak przewidywaliśmy, wczoraj Forza Horizon 4 ustanowiła nowy rekord aktywności na Steamie w kategorii gier wyścigowych. W najgorętszym momencie dnia w produkcję bawiło się 25 911 osób jednocześnie. Tym samym pobito wynik poprzedniego lidera, czyli F1 2020, które zaraz po premierze uzyskało 24 010.

Co ciekawe, przez weekend mocno ocieplił się odbiór gry na Steamie. Jeszcze w piątek tylko 69% ocen użytkowników Forza Horizon 4 było pozytywnych, podczas gdy teraz jest to już 75%.

Forza Horizon 4 z rekordem Steam. Rosną oceny graczy - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Z drugiego na trzecie miejsce spadła gra Loop Hero, czyli niezależne RPG, którego sprzedaż przekroczyła już pół miliona egzemplarzy. Należy pamiętać, że zestawienie ustalane jest według przychodów, a ta produkcja kosztuje niecałe 70 złotych, podczas gdy edycja standardowa Forza Horizon 4 wyceniona jest na 214,99 zł.

Warto także zwrócić uwagę na udany debiut Stronghold: Warlords, które zajęło pozycję numer dziewięć. Nie przeszkodził w tym fakt, że tylko 62% ocen użytkowników jest pozytywnych.

  1. Recenzja gry Forza Horizon 4 – tak się wygrywa bitwę o Anglię
  2. Forza Horizon 4 - poradnik do gry
  3. Strona internetowa marki Forza

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Valheim

2.

Forza Horizon 4 (edycja standardowa)

3.

Loop Hero

4.

Valve Index VR Kit

5.

Forza Horizon 4 (edycja Ultimate)

6.

Tale of Immortal,

7.

Counter-Strike: Global Offensive - Operation Broken Fang

8.

Middle-earth: Shadow of War Definitive Edition

9.

Stronghold: Warlords

10.

Metro Exodus Gold Edition