Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2021, 10:39

autor: Adrian Werner

Forza Horizon 4 na Steam to sukces mimo mieszanych recenzji graczy

Forza Horizon 4 doskonale radzi sobie na Steamie. Gracze narzekają na problemy techniczne, ale nie przeszkodziły one produkcji w uzyskaniu drugiego najlepszego debiutu spośród gier wyścigowych.

W SKRÓCIE:
  1. Forza Horizon 4 sprzedaje się bardzo dobrze na Steamie,
  2. produkcja ma już drugi najwyższy rekord aktywności spośród gier wyścigowych w serwisie studia Valve,
  3. gracze narzekają na słaby stan techniczny wersji na Steam.

Trzy dni temu na Steamie zadebiutowała gra wyścigowa Forza Horizon 4. To jedna z najsilniejszych marek w swoim gatunku, dlatego ciekawiło nas, jak produkcja poradzi sobie w serwisie studia Valve. Teraz wiemy już, że premiera w tym sklepie okazała się sporym sukcesem.

Obecnym rekordem aktywności są 20 203 osoby bawiące się jednocześnie i ustanowiono go wczoraj. Spodziewamy się, że lada moment zostanie on pobity, gdyż gry najczęściej wykręcają najlepsze wyniki w weekendy.

20 tys. użytkowników bawiących się jednocześnie może wydawać się skromną liczbą, gdy porównany ją z osiągnięciami np. Valheim, jednakże Forza Horizon 4 już ma drugi najwyższy rekord aktywności na Steamie spośród gier wyścigowych. Lepszy posiada tylko F1 2020, które zaraz po premierze uzyskało 24 010 graczy równocześnie. Różnica jest tak niewielka, że w ten weekend wydana przez Microsoft produkcja na spore szanse zostać nowym liderem.

Forza Horizon 4 na Steam to sukces mimo mieszanych recenzji graczy - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Forza Horizon 4 cieszy się dużą popularnością na Steamie pomimo tego, że ta wersja wydaje się być niedopracowana. Skutkiem tego jest to, że tylko 69% ocen użytkowników jest pozytywnych. Gracze narzekają na wysoką cenę, błędy powodujące zawieszanie się silnika, spadki płynności oraz problemy z dźwiękiem. Zaskakujące jest, że te niedoskonałości techniczne nie są obecne w wydaniu dostępnym w Microsoft Store. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystkie niedoróbki zostaną szybko naprawione.

Te problemy techniczne nie przeszkodziły produkcji w staniu się sporym przebojem. Sukces Forza Horizon 4 jest widoczny zwłaszcza, gdy porównamy wyniki tytułu z innymi niedawnymi grami wyścigowymi wydanymi na Steamie. Rekord aktywności Need for Speed: Heat wynosi 6408 graczy jednocześnie, w przypadku The Crew 2 jest to 7982, BeamNG.drive - 9215, a DiRT 5 uzyskał raptem 1203.

Popularność Forza Horizon 4 imponuje tym bardziej, że nie jest to nowa produkcja. Gra na PC zadebiutowała w październiku 2018 roku, tyle że tylko w Microsoft Store. Jest również dostępna w ramach abonamentu Game Pass. Jak jednak widać, mimo to wiele osób czekało na premierę projektu na Steamie.

To nie pierwszy taki przypadek. Wcześniej podobne udane debiuty w sklepie Valve zaliczyły m.in. Sea of Thieves, Titanfall 2 oraz Satisfactory. Wszystkie te produkcje przez dłuższy czas dostępne były w innych serwisach, a mimo to premiery na Steamie okazały się dużymi sukcesami.

  1. Recenzja gry Forza Horizon 4 – tak się wygrywa bitwę o Anglię
  2. Forza Horizon 4 - poradnik do gry
  3. Strona internetowa marki Forza