Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2020, 13:48

autor: Frozen

Satisfactory – wyniki sprzedaży na Steamie i w Epic Games Store

Przedstawiciel firmy Coffee Stain Studios ujawnił, ile dokładnie osób kupiło grę Satisfactory na Steamie, a ile w sklepie Epic Games (gdzie była czasowym exclusive'em).

Satisfactory – wyniki sprzedaży na Steamie i w Epic Games Store - ilustracja #1
Coffee Stain Studios jest usatysfakcjonowane sprzedażą gry.
W SKRÓCIE:
  • Satisfactory sprzedało się w liczbie 1 326 518 kopii;
  • w Epic Games Store przez ponad rok sprzedano 958 917 egzemplarzy gry;
  • na Steamie przez niecały miesiąc sprzedano 367 601 kopii.

Jace Varlet z Coffee Stain Studios ujawnił, że gra Satisfactory sprzedała się w liczbie 1 326 518 egzemplarzy (dane z 30 czerwca 2020 roku), z czego 958 917 kopii zakupiono na Epic Games Store, a 367 601 kopii rozeszło się na Steamie. Patrząc na te dane, należy pamiętać, że na platformie firmy Valve produkcja zadebiutowała 8 czerwca tego roku, czyli niecały miesiąc temu, podczas gdy w sklepie Epica tytuł dostępny jest już od ponad roku.

Według Jace'a Varleta na to, że Satisfactory sprzedaje się szybciej na Steamie, wpływają trzy czynniki: większa liczba użytkowników platformy firmy Valve, trwająca właśnie letnia wyprzedaż (gra dostępna jest ze zniżką -10%) oraz fakt, że produkcja jest teraz dużo bardziej dopracowana niż w dniu premiery w Epic Games Store.

Gra Satisfactory jest połączeniem strategii ekonomicznej i symulacji, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Zadaniem gracza jest stworzenie sprawnie działającego kompleksu fabrycznego na obcej planecie. Tytuł znajduje się obecnie we wczesnym dostępie na Steamie i w sklepie Epic Games. Data premiery ukończonej wersji nie jest jeszcze znana.

  1. Oficjalna strona gry Satisfactory
  2. Satisfactory - poradnik do gry