Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2018, 15:50

autor: AlexB

Forza Horizon 4 w Hongkongu? Wyciek rzekomych grafik koncepcyjnych

W hiszpańskim serwisie Vandal pojawiły się grafiki koncepcyjne, które, jak zapewnia źródło, pochodzą z gry Forza Horizon 4. Ich autentyczność jest jednak mocno kwestionowana. Tytuł zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas tegorocznych targów E3.

Dokąd zabierze nas Forza Horizon 4? - Forza Horizon 4 w Hongkongu? Wyciek rzekomych grafik koncepcyjnych - wiadomość - 2018-05-21
Dokąd zabierze nas Forza Horizon 4?

Początek tego roku stał między innymi pod znakiem plotek na temat Forzy Horizon 4, czyli kolejnej części ciepło przyjętego spin-offu uznanej serii gier wyścigowych. Przez długi czas nie było jednak pewności, czy tytuł faktycznie istnieje. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane w połowie kwietnia, kiedy to Fernanda Gonzales, szefowa Xboksa w Hiszpanii, zapowiedziała, że tytuł zostanie zaprezentowany podczas nadchodzących targów E3. Później nastała cisza w eterze, lecz nie przeszkadza ona fanom, którzy wciąż spekulują, dokąd tym razem wybiorą się wraz z festiwalem Horizon. Mówi się o Japonii lub Wielkiej Brytanii. Wiele osób wierzy jednak, że odpowiedzią na to pytanie są opublikowane w serwisie Vandal grafiki koncepcyjne, które rzekomo pochodzą z gry Forza Horizon 4. Dość jasno sugerują one, że placem zabaw dla samochodowych maniaków w tym tytule będzie Hongkong i okolice.

Niby grafiki wyglądają prawdopodobnie, ale jednak coś w nich nie gra... - Forza Horizon 4 w Hongkongu? Wyciek rzekomych grafik koncepcyjnych - wiadomość - 2018-05-21
Niby grafiki wyglądają prawdopodobnie, ale jednak coś w nich nie gra...

Wszystkie pięć obrazów bez wątpienia wygląda efektownie. Sam Hongkong i jego niezwykły, zwłaszcza nocny klimat, wydają się idealnie pasować do szalonych, ulicznych wyścigów. Pojawia się jednak pytanie o autentyczność wycieku. Redaktorzy serwisu DualShockers dokładnie przeanalizowali zaprezentowane grafiki i doszli do wniosku, że z całą pewnością nie są związane z Forzą Horizon 4. Po pierwsze, wszystkie pochodzą z oficjalnej strony Leading Light Design, brytyjskiej firmy zajmującej się między innymi projektowaniem tego typu prac koncepcyjnych. Nie są one w żaden sposób chronione przed wzrokiem odwiedzających. Trudno uwierzyć, by osoby współpracujące z takimi tuzami jak Sony, Activision, Ubisoft czy Bethesda lekką ręką publikowały coś, co Microsoft stara się zachować w tajemnicy. Po drugie, modele samochodów z grafik zostały wyprodukowane przed 2013 rokiem. Podejrzenia wywołuje zwłaszcza Mazda Furai, która była ostatni raz widziana w grze Forza Motorsport 4. Po trzecie w końcu, na balonie widocznym na jednej pracy znajduje się stare logo cyklu Forza, które nie jest używane już od niemal sześciu lat.

Albo zaprezentowane grafiki nie mają nic wspólnego z Forzą Horizon 4, albo osoby prowadzące stronę Leading Light Design to najgorsi konspiratorzy na świecie. - Forza Horizon 4 w Hongkongu? Wyciek rzekomych grafik koncepcyjnych - wiadomość - 2018-05-21
Albo zaprezentowane grafiki nie mają nic wspólnego z Forzą Horizon 4, albo osoby prowadzące stronę Leading Light Design to najgorsi konspiratorzy na świecie.

Jeśli zatem nie jest to wyciek dotyczący Forzy Horizon 4, to czym są tajemnicze grafiki? Prawdopodobnie to pozostałości po pracach nad pierwszą odsłoną Horizona. Jak zdradził bowiem Ralph Fulton, dyrektor kreatywny w studiu Playground Games, zanim twórcy zdecydowali się osadzić grę w stanie Kolorado, zastanawiali się nad niemal trzydziestoma prawdziwymi miejscami z całego świata. Jednym z nich mógł być Hongkong.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak czekać na oficjalną zapowiedź Forza Horizon 4, do której został już niecały miesiąc. Konferencja firmy Microsoft odbędzie się 10 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego. Wtedy dowiemy się, gdzie tym razem przyjdzie się nam ścigać swoimi wirtualnymi supersamochodami. Tytuł zadebiutuje prawdopodobnie jesienią tego roku.