Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2018, 18:28

autor: Entelarmer

Teaser trailer Battlefield 5 – powrót do II wojny światowej potwierdzony?

Firma Electronic Arts udostępniła króciutki filmik promujący nadchodzącą zapowiedź gry Battlefield V, która nastąpi 23 maja. Teaser nie zdradza zbyt wiele, ale zdaje się potwierdzać doniesienia o powrocie serii na pola bitew drugiej wojny światowej.

  - Battlefield V – jest potwierdzenie powrotu do drugiej wojny światowej ? - wiadomość - 2018-05-21
 

Jeszcze dwa dni dzielą nas od oficjalnego ujawnienia Battlefield V, które zaplanowano na 23 maja. Tymczasem firma Electronic Arts postanowiła umilić nam oczekiwanie, udostępniając krótki film promujący nowego Battlefielda. Jest to fragment zwiastuna, który zostanie zaprezentowany w trakcie wspomnianego wydarzenia, i w zasadzie nie zdradza zbyt wiele na temat gry. Niemniej da się z niego wyczytać bardzo istotną informację. Na samej górze można zauważyć dwie ikony, zapewne reprezentujące przeciwne zespoły w trybie sieciowym. Jedna z nich przypomina brytyjską flagę, a druga zdaje się przedstawiać niemiecki Żelazny Krzyż. Dodajmy wzmiankę o „nowych realiach” (czytaj: innych niż w ostatnich odsłonach cyklu) na Twitterze oraz ubiór pokazanego żołnierza i w praktyce otrzymujemy potwierdzenie pogłosek mówiących o powrocie serii do drugiej wojny światowej.

To niestety wszystko, co zdecydowali się pokazać twórcy. Wpisy na Twitterze z ostatnich dni również nie ujawniają nic nowego na temat gry. Ponownie wspomniano o nowych trybach (według plotek chodzi o battle royale), powrocie wojennych opowieści i pokazaniu „nieoczekiwanych teatrów działań wojennych”. Na więcej informacji przyjdzie nam poczekać do prezentacji Battlefield V. Transmisję z tego wydarzenia z udziałem youtubera Jakuba „Kromki” Górki obejrzycie na kanale EA Polska na Twitchu o godzinie 21:00.