Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2020, 20:05

Fortnite tytułem startowym PS5 i XSX. Gra przejdzie na UE5

Epic Games zapowiedziało wydanie gry Fortnite na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Tytuł trafi na obie platformy zaraz po ich premierze. Ponadto firma zamierza przenieść produkcję na silnik Unreal Engine 5.

Fortnite tytułem startowym PS5 i XSX. Gra przejdzie na UE5 - ilustracja #1
Fortnite będzie jedną z pierwszych gier dostępnych na PS5 oraz XSX.

Prezentacja Unreal Engine 5 z pewnością rozbudziła wyobraźnię graczy. Wielu już zaczęło snuć marzenia na temat produkcji, które skorzystają z tej technologii. Na razie jednak potwierdzono jedną z nich, a jest nią… Fortnite. Wpis na temat prezentacji ujawnia, że przebój Epic Games trafi na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X zaraz po premierze obu platform. Innymi słowy, Fortnite będzie de facto jednym z tytułów startowych dziewiątej generacji. Co więcej, twórcy planują przeniesienie tej arcypopularnej produkcji na silnik Unreal Engine 5. Ma to nastąpić w połowie przyszłego roku.

Informacja z pewnością nie jest zaskoczeniem. Fortnite pozostaje jedną z najpopularniejszych produkcji na rynku, mimo zauważalnego spadku formy. Epic Games dołożyło też starań, by rozpowszechnić ją na wszelkie dostępne platformy. Jest więc oczywistością, że firma nie zamierza porzucać gry po premierze dziewiątej generacji konsol.