Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2020, 14:02

autor: Entelarmer

Fortnite i Star Wars - nowy easter egg nawiązuje do Hana Solo

Wraz z nowym sezonem 2. rozdziału gry Fortnite pojawił się kolejny easter egg z Gwiezdnych wojen. Najwyraźniej maskotka tytułu podzieliła los Hana Solo.

Kolejne sezony Fortnite’a przynoszą ze sobą sporo nowości, ale też wizyty gości z innych światów. Mieliśmy już okazję zobaczyć w grze bohaterów Marvela, DC Comics, a nawet Kratosa z God of War. Oczywiście oprócz bezpośrednich występów otrzymaliśmy też masę easter eggów, tym razem odnoszących się głównie do znanych złodziei i łowców nagród. Jednym z nich jest uwięziona w karbonicie sylwetka Peely’go, którego najwyraźniej dorwał Mandalorianin lub któryś z jego kolegów po fachu z wszechświata Gwiezdnych wojen. Zamrożoną maskotkę znajdziecie w Przystani Łowców w Punkcie Zerowym (via Reddit).

Źródło: Reddit. - Fortnite i Star Wars - nowy easter egg nawiązuje do Hana Solo - wiadomość - 2020-12-04
Źródło: Reddit.

Pojawienie się tego i innych nawiązań do Star Wars łatwo zrozumieć, nawet jeśli pominąć kultowy status obrazu Hana Solo uwięzionego w identyczny sposób przez Dartha Vadera w Imperium kontraatakuje. Gwiezdne wojny to obecnie własność Disneya, a o współpracy wytwórni z Epic Games dobitnie świadczyło pojawianie się w Fortnite kolejnych superbohaterów Marvela. Tym bardziej szkoda, że nie przełożyło się to na dodanie do gry skórki Hana Solo, bo idealnie wpasowałoby się to w motyw 2. rozdziału. Być może zmieni się to w bliskiej przyszłości. Na razie musimy się zadowolić Mandalorianinem, który trafił do Fortnite’a wraz z Baby Yodą (o ile nadal go tak nazywacie po ujawnieniu jego prawdziwego imienia) oraz garścią alternatywnych pancerzy.