Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2020, 12:55

autor: Entelarmer

Iron Man i inni bohaterowie Marvela w Fortnite. Aktualizacja omija iOS-a

Fortnite otrzymał drugi rozdział 4. sezonu. Dzięki temu w grze pojawili się Iron Man, Dr. Doom, Wolverine i inni bohaterowie z komiksów Marvela. Niestety, aktualizacja nie trafiła na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Iron-Man i inni bohaterowie Marvela w Fortnite. Aktualizacja omija iOS-a - ilustracja #1
Superbohaterowie Marvela ruszają na ratunek uniwersum Fortnite.

Od dłuższego czasu czekamy na przybycie do Fortnite’a Thora oraz Galactusa, których podróż mogliśmy śledzić w ramach komiksu dostępnego w grze. Okazuje się jednak, że to tylko czubek góry lodowej, jeśli chodzi o superbohaterskie występy w tej popularnej produkcji. Dziś bowiem do Fortnite’a trafił drugi rozdział 4. sezonu wraz z Wojną o Nexus – przepustką wprowadzającą grupę bohaterów Marvela. Wydarzenie promuje zwiastun udostępniony przez firmę Epic Games.

Główną atrakcją są, rzecz jasna, bohaterowie rodem z komiksów Marvela. Oprócz wspomnianego Thora do Fortnite’a zawitali m.in. Iron-Man, Storm, Mystique, Groot oraz Dr Doom. Każda z tych postaci otrzymała dwie skórki oraz garść powiązanych z nią elementów kosmetycznych. Nie zabrakło też Wolverine’a, który czeka z wymagającymi wyzwaniami na graczy chętnych do wcielenia się w kultowego X-Mena. Wszyscy muszą stawić czoło Galactusowi, który zagraża istnieniu wyspy Fortnite’a.

W kolejnych tygodniach pojawią się też przedmioty nawiązujące do póki co nieobecnych bohaterów (w tym deski Srebrnego Surfera). Natomiast już teraz otrzymujemy dostęp do specjalnych lokacji, wybranych komiksów Marvela (tylko do czasu zakończenia wydarzenia, tj. 11 grudnia) oraz nowej broni – karabinu energetycznego produkcji Stark Industries. Wszystko to (i nie tylko) uzyskamy po zakupie przepustki bojowej Wojna o Nexus za 950 Vdolców (1000 Vdol. to wydatek około 32 złotych).

Iron-Man i inni bohaterowie Marvela w Fortnite. Aktualizacja omija iOS-a - ilustracja #2
Ukończcie wyzwania Wolverine’a, a będziecie mogli wcielić się w jednego z najbardziej rozpoznawalnych X-Menów.

Niestety, dla użytkowników systemu iOS aktualizacja pozostaje w cieniu konfliktu Apple z Epic Games. Jakiś czas temu Fortnite zniknął z App Store (oraz sklepu Google Play) w związku z wprowadzeniem możliwości kupowania wirtualnej waluty z pominięciem tej platformy. Firma nie omieszkała przypomnieć o całej sprawie na oficjalnej stronie gry i poinformować, że to Apple zablokowało możliwość pobrania nowej aktualizacji Fortnite’a. Pomijając stronniczość tego stwierdzenia, informacja mówi o premierze (czy raczej jej braku) drugiego rozdziału 27 sierpnia, co daje nadzieję, że uaktualnienie v14.00 wraz z przepustką Wojna o Nexus trafią na iOS-a w późniejszym terminie. Wszystko zależy od tego, czy Epic Games uda się dojść do porozumienia z Apple. Niestety, na razie się na to nie zapowiada. Cóż, przynajmniej natchnęło to co bardziej przedsiębiorczych graczy do sprzedania swoich nagle bardzo cennych urządzeń Apple z zainstalowanym Fortnite.

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach