Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2018, 13:59

autor: Adrian Werner

Fortnite - 68,8% graczy korzysta z mikropłatności

Ukazał się ciekawy raport grupy analitycznej LendEDU. Wynika z niego, że 68,8% grających w Fortnite: Battle Royale skorzystało z mikropłatności, a średnia suma wydana w sklepiku to 84,67 dolarów.

Gracze uwielbiają Fortnite i nie mają problemów z wyrażaniem tego za pomocą mikropłatności. - Fortnite - 68,8% graczy korzysta z mikropłatności - wiadomość - 2018-06-27
Gracze uwielbiają Fortnite i nie mają problemów z wyrażaniem tego za pomocą mikropłatności.

Firma analityczna LendEDU przeprowadziła sondę wśród reprezentatywnej grupy tysiąca osób grających w Fortnite: Battle Royale. Uzyskane wyniki niekoniecznie muszą znaleźć idealne przełożenie na całą społeczność, ale mimo to zapewniają masę ciekawych informacji odnośnie zwyczajów fanów. Wynika z nich, że typowy gracz spędza przy tym tytule od 6 do 10 godzin tygodniowo.

Aż 68,8% biorących udział w sondzie wydało prawdziwe pieniądze na ten tytuł, co jest bardzo wysokim wynikiem jak na produkcję free-to-play. Co więcej, średnia suma, jaką fani utopili w tym tytule, wyniosła 84,67 dolarów. Tak wysokie liczby są sporym zaskoczeniem. Wydaje się jednak, że Fortnite: Battle Royale ma wyjątkowy talent do zachęcania ludzi do rozstawania się z pieniędzmi. Dla 36,78% badanych gra jest bowiem pierwszą, w której skorzystali z mikropłatności.

Ciekawie prezentują się również dane odnośnie tego, co konkretnie ludzie kupują. Ze wspomnianych 84,67 dolarów przeciętny gracz wydał 58,9% na postacie i skórki, 18,06% na przedmioty do szybowania (parasolki, spadochrony itp.), 13,52% na narzędzia do gromadzenia surowców i 9,52% na emotki oraz ruchy taneczne. Zaskakująca jest informacja, że aż 20% korzystających z wirtualnego sklepiku nie zdaje sobie sprawy, iż te zakupy nie zapewniają im przewagi podczas rozgrywki.

Ponadto 25,3% badanych przyznało się do wydatków w usłudze Twitch podczas śledzenia streamów produkcji studia Epic Games. Najwięcej z nich (43,48%) płaci 9,99 dolarów miesięcznie, trochę mniej popularna (41,11%) jest kwota 4,99 dolarów, a tylko 15,41% pozwala sobie na 24,99 dolarów.

Przypomnijmy, że gra dostępna jest na PC, konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Wkrótce ma się także ukazać wersja na Androida. Dwa tygodnie temu autorzy pochwalili się, że w Fortnite zagrało już ponad 125 mln osób.

  1. Oficjalna strona gry