Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2018, 14:05

autor: Osti

Fortnite – aktualizacja 4.5 i zapowiedź piątego sezonu

Najpopularniejsza gra typu battle royale doczekała się aktualizacji oznaczonej numerem 4.5. Znalazło się w niej sporo nowych rzeczy, takich jak podwójne pistolety i… Plac Zabaw. Przedstawiamy listę nowości oraz zapowiedź piątego sezonu.

Teraz możesz klikać przeciwników podwójnie. - Fortnite – aktualizacja 4.5 i zapowiedź nowego sezonu - wiadomość - 2018-06-27
Teraz możesz klikać przeciwników podwójnie.

Epic Games przyzwyczaiło graczy do wypuszczania aktualizacji Fortnite we wtorki. Tym razem postąpiono inaczej, nowy patch opublikowano dzień później. Nagrodą dla niecierpliwych będzie kilka ciekawych funkcji:

  • znaczniki na mapie Battle Royale posiadają teraz swoje wskaźniki w świecie gry,
  • nowa broń w trybie Battle Royale – para pistoletów będzie idealna dla każdego, kto chce poczuć się jak Lara Croft. Dwie spluwy mają gwarantować podwójną siłę ognia,
  • tryb okresowy: Plac Zabaw do Battle Royale, który pozwala oddać się radosnej twórczości i zabrać na własną wyspę 3 znajomych,
  • część 4. wydarzenia Hit Ekranu – czas na finał trybu Ratowanie Świata,
  • Budowniczy Pro to kolejna nowość w kampanii Ratowanie Świata,
  • przez pewien czas granatnik zastąpiono wyrzutnią fajerwerków.

Niejako przy okazji wypuszczenia nowej aktualizacji autorzy gry postanowili ogłosić rozpoczęcie nowego sezonu. Zacznie się on 12 lipca, zatem zostało jeszcze trochę czasu przed zakończeniem sezonu 4. Epic Games nie puściło niestety pary z ust, czego można spodziewać się po tej dacie. Czyżby więcej meteorów?

Aby ułatwić wszystkim graczom wypełnienie zadań z sezonu czwartego, w najbliższy piątek rusza weekend z bonusem 100% do zdobywanych w Fortnite punktów doświadczenia. Premia aktywna będzie od 8 rano 29 czerwca do 7 rano w poniedziałek 2 lipca.

Więcej o Placu Zabaw

Nowy tryb okresowy jest jedną z najważniejszych funkcji udostępnianych wraz z nową aktualizacją. Dzięki ograniczeniu presji wywieranej na graczach daje nieco więcej swobody w tworzeniu własnych budowli i przedmiotów. Pozwala także poćwiczyć walkę z przyjaciółmi.

Aktywując Plac Zabaw, na godzinę przeniesieni zostajemy na wyspę z Battle Royale. Ogień sojuszniczy jest włączony, a gracze odradzają się, dopóki ostatecznie nie zabije ich Burza, która zamyka się jedynie przez ostatnie 5 minut gry. Podczas zbierania zasobów otrzymujemy ich 10 razy więcej niż zwykle. Oprócz tego przez cały czas pojawiają się skrzynie z amunicją; na mapie znajduje się także 100 lam.

Już wiesz, gdzie możesz bezpiecznie lądować. - Fortnite – aktualizacja 4.5 i zapowiedź nowego sezonu - wiadomość - 2018-06-27
Już wiesz, gdzie możesz bezpiecznie lądować.

Usprawnienia techniczne

Wraz z aktualizacją oznaczoną cyframi 4.5 wprowadzono do Fortnite liczne poprawki. Eksplozje bomby tanecznej nie będą już blokowane przez pojazdy, a czepiaki nie będą się już przyczepiać do graczy przez sufit lub podłogę. Pewnym zmianom uległy także obrażenia zadawane przez bronie (m.in. pistolety maszynowe).

Oprócz tego twórcy wprowadzili kilka mniejszych zmian, mających usprawnić mechanikę i uprzyjemnić kontakt z grą. Bloki usuwane podczas edycji będą teraz nieprzezroczyste, co ograniczy możliwość patrzenia przez ściany budowli. Wprowadzone zostaje także osobne przypisanie klawiszy dla trybów Ratowanie Świata i Battle Royale. Za kosmetykę uznać należy zmianę nazwy przycisku „Porzuć wyzwanie” na bardziej trafne „Zmień wyzwanie”.

Poprawiono też kilka drobnych błędów, np. przedmioty upuszczone do wody będą odtąd unosić się nad jej powierzchnią. Po aktualizacji zestrzelone i otwarte skrzynie ze zrzutem zaopatrzenia normalnie znikają. Poprawy doczekała się także wydajność gry na wszystkich platformach.

Pełną listę zmian, które przyniosła aktualizacja 4.5 znajdziecie na oficjalnej stronie wydawcy.