Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2014, 12:54

Football Manager 2015 - zapowiedziano szereg nowości

Studio Sports Interactive opublikowało niemal półgodzinny materiał, który pokazuje zmiany oraz nowości, jakich możemy się spodziewać w najnowszej odsłonie popularnej serii Football Manager. Trafi ona do sklepów już w listopadzie.

Na miesiąc przed premierą najnowszej odsłony popularnego cyklu Football Manager studio Sports Interactive zaprezentowało w serwisie Youtube zmiany oraz nowości, jakie zobaczymy w jedenastej części serii. Długi, bo trwający niemalże pół godziny materiał, możecie obejrzeć poniżej.

Tym, co od razu rzuci się w oczy fanom cyklu, będzie na pewno inny interfejs. Twórcy zapewniają, że przywrócenie paska bocznego, na którym widoczne są teraz wszystkie kluczowe opcje, pozwoli na szybsze i sprawniejsze zarządzanie naszą drużyną. Otrzymamy możliwość samodzielnego trenowania zespołu i wyrabiania sobie licencji trenerskich, które wpływają na wysokość naszych atrybutów, takich jak ćwiczenie bramkarzy, praca z młodymi zawodnikami czy umiejętności motywacyjne. To przełoży się na dyspozycję prowadzonej przez nas drużyny w meczach, podczas których zresztą będziemy mogli wpłynąć na poszczególnych piłkarzy także poprzez pokrzykiwanie przy linii bocznej, działające w sposób podobny do rozmów w czasie przerwy.

Poprzednia odsłona serii Football Manager zebrała bardzo dobre recenzje zarówno od krytyków, jak i od graczy (screen pochodzi z gry Football Manager 2014). - Football Manager 2015 - zapowiedziano szereg nowości - wiadomość - 2014-10-08
Poprzednia odsłona serii Football Manager zebrała bardzo dobre recenzje zarówno od krytyków, jak i od graczy (screen pochodzi z gry Football Manager 2014).

Pojawią się nowe taktyki, podzielone według kategorii (np. formacje z czterema lub pięcioma obrońcami), z których korzystać mają częściej menadżerowie innych drużyn. Sztuczna inteligencja będzie też chętniej używała indywidualnych poleceń dla swoich graczy. Football Manager 2015 to także cztery nowe role, które możemy przydzielić piłkarzom - np. rozgrywający, łączący w sobie zadania ofensywnego i defensywnego pomocnika czy skrzydłowy, operujący przy liniach bocznych i odnajdujący miejsce na przeprowadzenie akcji – oraz rozbudowane ulubione zagrania zawodników. Większym realizmem odznaczać się będzie wyszukiwanie graczy poprzez skautów, których praca została teraz rozszerzona o dodatkowe opcje – m.in. sugerowanie menadżerowi, jakie turnieje warto śledzić pod kątem zdobycia informacji o młodych talentach.

Czy Football Manager 2015 przedłuży trwającą od kilku lat passę dobrych recenzji (screen pochodzi z gry Football Manager 2014)? - Football Manager 2015 - zapowiedziano szereg nowości - wiadomość - 2014-10-08
Czy Football Manager 2015 przedłuży trwającą od kilku lat passę dobrych recenzji (screen pochodzi z gry Football Manager 2014)?

Od strony technicznej gra przeszła największe zmiany graficzne od czasu wprowadzenia silnika 3D w edycji z 2009 roku: dodano dwa tysiące nowych animacji, stworzonych przy pomocy technologii motion capture, pojawiły się dodatkowe, szczegółowe projekty stadionów, dopracowano efekty oświetlenia i cieniowania, a także poprawiono modele zawodników, bazując na ich wysokości oraz wadze. Jednocześnie przedstawiciele Sports Interactive zapewniają, że pomimo wprowadzonych usprawnień Football Manager 2015 nadal będzie działał dobrze na starszych kartach graficznych.

Serię czeka najwięcej graficznych poprawek od czasu Football Manager 2009, w którym wprowadzony został trójwymiarowy podgląd meczów (screen pochodzi z gry Football Manager 2009). - Football Manager 2015 - zapowiedziano szereg nowości - wiadomość - 2014-10-08
Serię czeka najwięcej graficznych poprawek od czasu Football Manager 2009, w którym wprowadzony został trójwymiarowy podgląd meczów (screen pochodzi z gry Football Manager 2009).

Oczywiście to nie wszystkie usprawnienia: o nowe opcje zostały wzbogacone rozmowy o pracę, interakcje pomiędzy piłkarzami, konferencje prasowe czy zarządzanie finansami. Sports Interactive nawiązało też współpracę z platformą Twitch.tv, co możliwi udostępnianie własnych materiałów szerokiej publiczności bezpośrednio z gry. Czy te zmiany sprawią, że najpopularniejszy piłkarski manager stanie się jeszcze lepszy? O tym przekonamy się już 7 listopada tego roku, kiedy to Football Manager 2015 trafi na sklepowe półki.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Football Manager
  2. Oficjalna strona internetowa studia Sports Interactive
  3. Recenzja Football Manager 2014 – u monopolisty bez zmian