Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2018, 10:45

autor: AlexB

Flashpoint pierwszym dodatkiem do strategii BattleTech

Studio Harebrained Schemes zapowiedziało pierwszy dodatek do strategii turowej z mechami w roli głównej BattleTech. Flashpoint, gdyż taką nazwę nosi DLC, ujrzy światło dzienne w listopadzie bieżącego roku.

Kwietniowa premiera BattleTech, czyli strategii turowej opartej na popularnej marce gier planszowych, okazała się sporym sukcesem. Wysokie oceny w mediach branżowych i zadowalająca sprzedaż skłoniły twórców ze studia Harebrained Schemes do zapewnień, że tytuł będzie intensywnie wspierany między innymi kolejnymi dodatkami. Nadszedł czas, by przekuć te obietnice w czyny. Deweloperzy oficjalnie zapowiedzieli bowiem pierwsze rozszerzenie do gry BattleTech, zatytułowane Flashpoint. Jego premiera zaplanowana jest na listopad. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy teaser DLC.

Tytuł dodatku bezpośrednio odnosi się do jednej z jego głównych atrakcji, czyli proceduralnie generowanych misji fabularnych, połączonych ze sobą rozmowami z załogą, wydarzeniami specjalnymi oraz trudnymi wyborami. Co istotne, w części z tych zadań nie będzie można naprawiać swoich mechów między walkami, co wyraźnie zwiększy i tak już całkiem wyśrubowany poziom trudności. Brzmi intrygująco? Według Mitcha Gitelmana, reżysera BattleTech i współzałożyciela studia Harebrained Schemes, w samej grze Flashpointy będą prezentowały się jeszcze lepiej, niż na papierze (via Flickering Myth):

Historie Flashpoint dają nam sporą elastyczność w projektowaniu olbrzymiej ilości różnorodnych doświadczeń, z rozmaitymi sekwencjami, zdarzeniami, wyzwaniami, decyzjami, nagrodami itp. Staramy się łączyć główną mechanikę gry z nowymi rozwiązaniami, tworząc w ten sposób głębsze treści.

Gitelmanowi wtóruje Jordan Weisman, również współzałożyciel Harebrained Schemes oraz twórca między innymi planszowego BattleTecha, który podkreślił, że Flashpointy stanowią doskonałe narzędzie do opowiadania historii i ma nadzieję, że przypadną one do gustu sympatykom produkcji.

Gdy znajdujesz się na celowniku dwóch takich maszyn, to wiesz, że masz przerąbane. - Flashpoint pierwszym dodatkiem do strategii BattleTech - wiadomość - 2018-08-22
Gdy znajdujesz się na celowniku dwóch takich maszyn, to wiesz, że masz przerąbane.

Historie historiami, lecz co jeszcze zaoferuje dodatek Flashpoint? Po pierwsze, znajdą się w nim trzy zupełnie nowe mechy – niszczący pancerze Hatchetman (którego można zobaczyć na opublikowanym teaserze), szybki i wszechstronny Crab oraz dysponujący ogromną siłą ognia Cyclops. Po drugie, wraz z rozszerzeniem w grze pojawi się kolejny biom map – tropikalne plaże z niezwykłą florą. Po trzecie w końcu, osoby, które zdecydują się na zakup dodatku, będą mogły wziąć udział w niespotykanym dotąd typie misji, nazwanym Target Acquisition. Zadania tego typu skupią się na konieczności przejęcia za pomocą lekkich i średnich mechów trzech terytoriów na mapie.

Przypominamy, że BattleTech dostępny jest wyłącznie na komputerach osobistych. Niestety, tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry BattleTech
  2. Recenzja gry BattleTech – mecha dobra gra