Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2012, 13:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Firma Zynga zapowiada FarmVille 2 i inne gry oraz nowości na platformie Zynga.com

Firma Zynga zapowiedziała kontynuację popularnej gry społecznościowej FarmVille. Ujawniono także kilka innych tytułów oraz nowości szykowane z myślą o platformie Zynga.com.

Wczoraj odbyła się impreza Zynga Unleashed, na której firma Zynga ogłosiła swoje najbliższe plany. Zapowiedziano usprawnienia platformy społecznościowej, a także ujawniono kilka nowych gier, w tym FarmVille 2.

FarmVille 2

Zapowiedź FarmVille 2 dla wielu osób może być kluczowym punktem wczorajszej imprezy Zynga Unleashed. Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat gry, ale już teraz wiadomo, że jedną z największych nowości w stosunku do poprzedniczki będzie zaimplementowanie w pełni trójwymiarowej oprawy graficznej. Gracz będzie mógł dzięki temu obracać kamerę i obserwować swoje uprawy z różnych stron. FarmVille 2 to jednocześnie pierwsza trójwymiarowa produkcja firmy Zynga.

Firma Zynga zapowiada FarmVille 2 i inne gry oraz nowości na platformie Zynga.com - ilustracja #1

Powstanie kontynuacji jednej najbardziej popularnych gier społecznościowych było tylko kwestią czasu, więc zapowiedź FarmVille 2 nie może nas dziwić. Twórcy obiecują wiele usprawnień aspektów społecznościowych i jeszcze więcej elementów do wytwarzania, które okażą się przydatne na farmie. Niestety, nie ujawniono choćby przybliżonej daty premiery FarmVille 2.

Inne gry firmy Zynga

Firma Zynga opowiedziała trochę także o innych grach. Jedną z nich jest The Ville, w której „wybudujemy dom swoich marzeń” i podzielimy się nim ze znajomymi. Będziemy mogli wchodzić z nimi w interakcje i budować wirtualne relacje, co może przypominać grę The Sims Social. The Ville wczoraj zadebiutowało na Facebooku, a wkrótce pojawi się także na stronie Zynga.com.

Jeśli chcecie sprawdzić się jako właściciel restauracji, to idealną propozycją dla Was będzie ChefVille. Gra pozwoli budować takie lokale, projektować kuchnie, tworzyć przepisy i podawać swoje potrawy znajomym. Z kolei Zynga Elite Slots to kolejny tytuł dla fanów pokera, który wprowadzi więcej elementów społecznościowych w stosunku do już wydanych Zynga Poker oraz Zynga Bingo. Data premiery ChefVille oraz Zynga Elite Slots pozostaje nieznana.

Platforma społecznościowa firmy Zynga

Szykowanych jest również sporo usprawnień na platformie społecznościowej firmy Zynga. Studia wchodzące w jej skład niedługo otrzymają dostęp do Zynga API, czyli specjalnego interfejsu programowania aplikacji, który ma znacznie ułatwić tworzenie gier. Zostanie on rozesłany również do deweloperów third party, którzy zamierzają opublikować swoje produkcje na platformie Zynga.com.

Wspomniany serwis w przyszłości zostanie rozbudowany o usługę Zynga With Friends. Ma ona łączyć ze sobą użytkowników Zynga.com, Facebooka, a także posiadaczy urządzeń mobilnych korzystających z systemu operacyjnego iOS. Zynga With Friends zaoferuje takie funkcje jak czat grupowy, stream na żywo, czy możliwość sieciowej rozgrywki z właścicielami innych platform (np. w grze Bubble Safari).