Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2013, 14:15

autor: Sarge

Firma Sony zrezygnuje z Dual Shocków w konsoli następnej generacji?

Wszystkie dotychczasowe konsole stacjonarne od firmy Sony korzystały z kolejnych wersji Dual Shocków jako domyślnych kontrolerów. Serwis CVG donosi, że ta tradycja zostanie zniesiona w przypadku następcy PlayStation 3.

Serwis CVG powołując się na swoje źródła poinformował, że firma Sony zamierza wprowadzić nowe pady do następcy PlayStation 3. Na razie są to jednak tylko plotki, których japoński gigant nie komentuje.

Jeden z informatorów serwisu CVG pracuje podobno w jednym ze studiów przygotowujących nadchodzącą grę na nową konsolę. Tajemniczy kontroler miał przejść wiele zmian w fazie projektowania i tylko niektóre z prototypów przypominały standardowego Dual Shocka, który stał się prawdziwą ikoną marki PlayStation.

Tak kiedyś miał wyglądać pad do PlayStation 3, ale zrezygnowano z niego ze względu na dużą krytykę - Firma Sony zrezygnuje z Dual Shocków w konsoli następnej generacji? - wiadomość - 2013-01-20
Tak kiedyś miał wyglądać pad do PlayStation 3, ale zrezygnowano z niego ze względu na dużą krytykę

Firma Sony eksperymentowała nie tylko z wyglądem, ale i funkcjonalnością pada. Anonimowe źródła donoszą, że kontroler posiada specjalne sensory na uchwytach oraz dotykowy ekran LCD. Drugi informator „powiązany z Sony” powiedział z kolei, że inżynierowie PlayStation „próbują naśladować tą samą filozofię interfejsu użytkownika, co na PlayStation Vita”. Prawdopodobnie chodzi tu o dotykowe zastosowania wspomnianego ekranu.

Serwis CVG uspokaja tradycjonalistów, że nowa konsola ma mieć zagwarantowaną kompatybilność z kontrolerami do PlayStation 3. Trudno powiedzieć na jak wielką skalę – spekuluje się, że może to być rozwiązane podobnie jak w przypadku Wii U. Na nowej platformie sprzętowej firmy Nintendo kontrolery z Wii pełnią rolę drugorzędnych, wykorzystywanych przede wszystkim w trybach multiplayer.

Tradycyjnie należy pamiętać, żeby powyższe doniesienia traktować w kategorii plotek, bo nie można w żaden sposób potwierdzić ich autentyczności. Wiele serwisów w ostatnich miesiącach prześciga się w kolejnych teoriach na temat konsol nowej generacji. Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie wcześniejsze wiadomości, zachęcamy do skorzystania z poniższych linków.