Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Advanced Micro Devices, Inc. Press Release 4 lutego 2013, 12:37

Firma AMD rozpoczyna 2013 rok nową odsłoną programu "Nie spoczywaj na laurach"

„Crysis 3”, „BioShock Infinite”, „DmC Devil May Cry” i „Tomb Raider” zostały tak zaprojektowane by działały najlepiej na kartach graficznych AMD Radeon i będą dołączane do wybranych kart graficznych AMD Radeon HD Serii 7900 i 7800

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła dziś uruchomienie swojego programu dołączania gier „Nie spoczywaj na laurach: powrót”, drugiej odsłony fantastycznego programu z zeszłego roku p.t. „Nie spoczywaj na laurach”. W ramach tej akcji do wybranych kart graficznych AMD Radeon HD Serii 7900 i 7800 będą dołączane nawet 4 spośród najbardziej oczekiwanych gier komputerowych tego roku – „BioShock® Infinite” od studiów 2K Games i Irrational Games, „Crysis® 3” firmy Electronic Arts, „DmC Devil May Cry™” od Capcom™ i „Tomb Raider®” od studia Square Enix. Program ten podkreśla niesłabnące zaangażowanie firmy AMD na rzecz zapewniania najlepszych wrażeń z grania w najlepsze, światowe tytuły, które zoptymalizowano dla kart graficznych AMD Radeon.

„Firma AMD rozumie czym są dziś gry komputerowe i w 2013 roku zamierza wyraźnie zaznaczyć swoją obecność w tej branży. Dziś rozpoczynamy tę podróż pokazując światu, że najlepsi deweloperzy gier komputerowych to partnerzy programu AMD Gaming Evolved,” powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager w AMD Graphics, „Program „Nie spoczywaj na laurach: powrót” wyraźnie wyróżnia się na tle wszystkiego innego na rynku. Granie zawsze było i pozostanie rdzeniem strategii i sukcesu działu kart graficznych w firmie AMD. W 2013 roku planujemy jeszcze mocniej wpłynąć na branżę gier komputerowych, co rozpoczynamy dołączając największe tytuły gier do najlepszych kart graficznych firmy AMD.”

Wstęp do tego programu reprezentuje wiodącą rolę firmy AMD i jej przywiązanie do tego, aby gry były w centrum długoterminowej strategii rozwoju kart graficznych. W 2013 roku firma AMD planuje dalsze wzmocnienie swojej pozycji jako wiodącego w branży dostawcy kart graficznych opierając się na 4 filarach strategii. Pierwszym filarem są gry – firma AMD będzie kontynuować swoją przełomową pracę z deweloperami gier, aby najlepsze gry były zawsze zoptymalizowane do działania na najlepszym sprzęcie, tj. kartach graficznych AMD Radeon. Drugim filarem będzie praca firmy AMD z deweloperami konsol, aby rozwinąć i ulepszyć możliwości konsol zarówno pod kątem graczy jak i deweloperów gier. Trzecim jest chmura obliczeniowa, gdzie firma AMD poszerzy granice możliwości grania online poprzez partnerstwo technologiczne z firmami takimi jak CiiNow, co z kolei umożliwi wydawcom gier, sprzedawcom detalicznym i firmom odpowiedzialnym za dostarczanie tych usług się skorzystanie na rozwoju rynku gier online w efekcie dając jeszcze lepszy wybór dla graczy komputerowych. Wreszcie ostatnim filarem strategii będą przełomowe technologie kart graficznych, które będą fundamentem zapewniającym najlepsze wrażenia płynące z grania bez względu na platformę sprzętową.

Crysis to seria gier, o której się mówi, że jest jedną z najbardziej wymagających graficznie,” powiedział Cevat Yerli, CEO i president w firmie Crytek. „Crysis 3 podnosi poprzeczkę dla technologii graficznych jeszcze wyżej i jest najlepiej wyglądającą grą, nad którą kiedykolwiek pracowaliśmy. Dlatego też potrzebowaliśmy partnera sprzętowego, który mógł nam zapewnić odpowiedni do naszych wymagań sprzęt. Program AMD Gaming Evolved udowodnił, że karty graficzne AMD Radeon i architektura Graphics Core Next to było właśnie to, czego potrzebowaliśmy.”

Nie spoczywaj na laurach: powrót

Program dołączania do gier „Nie spoczywaj na laurach: powrót” oferuje następujące gry przy zakupie wybranych kart graficznych AMD Radeon™ HD Serii 7900 i 7800:

Tytuł gry

AMD Radeon™ HD Serii 7900(świat)

AMD Radeon™ HD Serii 7800(NA, EMEA, AUS, NZL, KOR)

AMD Radeon™ HD Serii 7800(APAC, wyłączywszy GC, JPN, KOR, ANZ)

 

Zakup dwóch kart AMD Radeon™ HD Serii 7900

(tylko NA & EMEA)

 

AMD Radeon™ HD 7990

(tylko NA & EMEA)

Klucz do pobrania gry Crysis® 3

X

  

X

X

Klucz do pobrania gry BioShock® Infinite

X

X

X

X

X

Klucz do pobrania gry Tomb Raider®

 

X

 

X

X

Klucz do pobrania gry DmC Devil May Cry™

  

X

  

Klucz do pobrania gry Sleeping Dogs™

   

X

X

Klucz do pobrania gry Hitman: Rozgrzeszenie™

   

X

X

Klucz do pobrania gry Far Cry® 3

 

X

 

X

X

„Jednym z naszych celów przy tworzeniu gry „Tomb Raider” było uczynienie rozgrywki tak, by była wiarygodna i grafika stała się jednym z kluczowych elementów, które pozwoliły to osiągnąć,” powiedział Karl Stewart, global brand director w Crystal Dynamics. „Wykorzystanie kart graficznych AMD Radeon i ich graficznych funkcji w grze „Tomb Raider” pomogło nam stworzyć wyspę, która jest wizualnie oszałamiająca, a zarazem niezwykle niegościna i wroga. Pozwoliły one nam także tak opowiedzieć początek tej historii, że ma to najlepszy efekt.”

Technologia kart graficznych AMD Radeon

Wielokrotnie nagradzane karty graficzne AMD Radeon HD Serii 7900 i 7800 oferują technologię AMD CrossFire™, wciągającą technologię wieloekranową AMD Eyefinity i stereoskopowy obraz 3D dzięki technologii AMD HD3D, które w połączeniu z najnowszymi grami korzystającymi z bibliotek DirecX® 11.1 zapewniają wyjątkowe wrażenia i przełomową warstwę wizualną dla graczy. Specjalnie dla tych, którzy szukają najlepszej karty graficznej, która pozwala na skorzystanie w pełni z programu „Nie spoczywaj na laurach: powrót”, właśnie udostępniono limitowaną edycję karty graficznej ASUS ROG ARES II. Wyposażona w dwa podkręcone układy AMD Radeon™ HD 7970 GHz Edition w smukłej, dwuslotowej formie, karta graficzna ROG ARES II pasuje do większości obudów komputerowych i ma nowy, hybrydowy system odprowadzania ciepła, który łączy chłodzenie cieczą i powietrzem.

„Cieszymy się, że promocja „Nie spoczywaj na laurach” z 2012 roku wróciła w roku 2013. Ta promocja, w ramach której do kart graficznych AMD Radeon dołączane są bezpłatnie gry, była wielkim sukcesem i była niezwykle ciepło przyjęta przez entuzjastów i graczy,” powiedział Rob Verheij, marketing coordinator w Alternate Netherlands. „Jestem przekonany, że nowa promocja, która obejmuje topowe gry takie jak „BioShock Infinite”, „Crysis 3”, i „Tomb Raider” będzie znowu wielkim sukcesem.

„Po sukcesie zeszłorocznego programu „Nie spoczywaj na laurach”, jesteśmy podekscytowani widząc, że firma AMD ponownie oferuje najbardziej wyczekiwane gry 2013 roku w pakiecie z jej wielokrotnie nagradzanymi kartami graficznymi naszym klientom,” powiedział Soren Mills, chief marketing oficer w Newegg North America. „Newegg wraz z firmą AMD wspierają społeczność graczy komputerowych i dlatego cenimy sobie to partnerstwo i nie możemy się doczekać by móc zaoferować nowy, ekscytujący program tego typu.”

Warunki

Kupony do gier włączonych do programu „Nie spoczywaj na laurach: powrót” będą dostarczane przez resellerów wraz z zakupem kart graficznych AMD Radeon HD Serii 7900 i 7800 i mogą być wykorzystane na portalu AMD Redemption.