Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2012, 11:15

autor: Aver

Firma Activision zapowiedziała grę wyścigową NASCAR The Game: Inside Line

Tytuł tworzy brytyjskie studio Eutechnyx. Jest opracowywany wyłącznie na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii i zostanie wydany na jesieni tego roku.

Brytyjskie studio Eutechnyx zapowiedziało dziś grę NASCAR The Game: Inside Line, kontynuację zeszłorocznego tytułu NASCAR 2011: The Game. Produkcja jest tworzona we współpracy z Activision Publishing i ukaże się wyłącznie na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii.

Firma Activision zapowiedziała grę wyścigową NASCAR The Game: Inside Line - ilustracja #1

Wprawdzie fanów serii NASCAR, czyli amerykańskiej Narodowej Organizacji Wyścigów Samochodów Seryjnych, jest w Polsce jak na lekarstwo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby miłośnicy gier wyścigowych zapoznali się z nadchodzącym tytułem. Zwłaszcza, że zgodnie z zapowiedziami Dave’a Thompsona, głównego producenta w brytyjskim studiu, gra powstaje z aktywnym wsparciem społeczności fanów i zaoferuje wiele interesujących rozwiązań w stosunku do NASCAR 2011: The Game.

Tytuł ma zawierać rozbudowany system kariery i wiele elementów wprowadzonych z myślą o fanach zmagań w sieci, w tym regularne weekendy wyścigowe. Dzięki temu, gracze mają uzyskać wpływ na niemal każdy element rozgrywki – od pozyskiwania sponsorów dla stworzonego w grze alter ego po zaawansowane opcje modyfikowania bolidu w trybie Sprint Cup Series Champion, czyli najwyższej klasie serii NASCAR.

Firma Activision zapowiedziała grę wyścigową NASCAR The Game: Inside Line - ilustracja #2

Twórcy zapowiadają, że będą starali się zawrzeć w grze „niespotykane dotąd możliwości uczestniczenia w komputerowych wyścigach”, głównie za sprawą uzyskanych od fanów opinii.

NASCAR The Game: Inside Line ukaże się jesienią bieżącego roku.

Firma Activision zapowiedziała grę wyścigową NASCAR The Game: Inside Line - ilustracja #3Wyścigi samochodów seryjnych NASCAR odbywają się w USA od 1949 roku. Obecnie są organizowane głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Corocznie odbywa się tam około 1500 imprez na 100 torach, generujących łączne obroty w wysokości 3 miliardów dolarów. Są one transmitowane do 150 krajów świata. Liczbę fanów szacuje się na 75 milionów osób. Najbardziej znany wyścig to Daytona 500, rozgrywający się na dystansie 500 mil (805 km) w Daytona Beach na Florydzie.