Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2016, 19:03

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Final Fantasy XV – wersja PC możliwa dopiero po premierze na konsolach

Reżyser Final Fantasy XV potwierdził, że prace nad pecetową wersją gry będą rozważane dopiero po jej premierze na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł zadebiutuje w sklepach 30 września tego roku.

Wersja PC Final Fantasy XV ukaże się dopiero po debiucie na konsolach

Na zakończonej kilkanaście godzin temu konferencji Uncovered: Final Fantasy producenci Final Fantasy XV zdradzili masę nowych informacji dotyczących tytułu, w tym długo oczekiwaną datę premiery, wyznaczoną na 30 września tego roku, która co ciekawe wyciekła do sieci kilka dni wcześniej. Fani zastanawiali się czy wśród ujawnionych faktów i materiałów znajdą się jakieś wzmianki o pecetowym porcie gry, którego istnienie potwierdzały do tej pory plotki i poszlaki. Niestety ich ciekawość nie została zaspokojona.

Square Enix nie zignorowało jednak kompletnie tematu. Hajime Tabata, producent i reżyser Final Fantasy XV, w rozmowie z serwisem Engadget potwierdził, że pecetowa wersja piętnastki nie jest obecnie priorytetem dla deweloperów, którzy skupiają się na optymalizacji tytułu oraz przygotowaniu go do współpracy z konsolami. Port nie jest jednak w żadnym wypadku wykluczony, ale prace nad nim zaczną się dopiero po debiucie na platformach Sony i Microsoftu. Biorąc pod uwagę ostatnią inwazję serii Final Fantasy na pecetach, dzięki której w przeciąg ostatnich kilku lat na Steamie ukazało się 10 odsłon cyklu, pytaniem pozostaje więc nie to, czy w ogóle otrzymamy edycję PC, ale kiedy konkretnie trafi ona do sprzedaży. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce w przeciągu roku od oryginalnej premiery. Niewykluczone również, że wersja PC ukaże się jednocześnie z portem na nową konsolę Nintendo, której istnienie jest również obiektem spekulacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XV
  2. Oficjalna strona internetowa konferencji Uncovered: Final Fantasy XV