Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2016, 14:44

autor: Góral

Final Fantasy XV ukaże się 30 września?

30 marca podczas specjalnej imprezy firmy Square Enix poznamy datę premiery gry Final Fantasy XV. Źródła serwisu Gematsu twierdzą, że produkcja ukaże się 30 września na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W tym miesiącu, a dokładniej pisząc 30 marca, podczas specjalnej imprezy firma Square Enix ujawni datę premiery wyczekiwanej gry Final Fantasy XV na konsole PlayStation 4 i Xbox One (możliwe, że produkcja pojawi się również na PC-tach). Niewykluczone jednak, że właśnie poznaliśmy skrywany termin debiutu. Źródła serwisu Gematsu twierdzą bowiem, że produkcja pojawi się na rynku 30 września bieżącego roku. Naturalnie nie ma co liczyć na potwierdzenie tej informacji przed wspomnianą imprezą organizowaną przez wydawcę, ale wydaje się ona bardzo prawdopodobna, w końcu największe hity zazwyczaj ukazują się w czwartym kwartale. Tak czy siak, o wszystkim przekonamy się pod koniec miesiąca.

Final Fantasy XV ukaże się 30 września? - ilustracja #1
Final Fantasy XV w skrócie:
  • Kolejna odsłona popularnego cyklu gier jRPG
  • Ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Od jakiegoś czasu krążą także plotki o wersji na PC-ty
  • Premiera ponoć odbędzie się 30 września, aczkolwiek oficjalną datę poznamy 30 marca podczas imprezy firmy Square Enix

Pomimo, że nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery Final Fantasy XV, to o samej grze wiemy już całkiem sporo. Głównym bohaterem produkcji będzie książę Noctis Lucis Caelum, który miał wziąć ślub z Lunafreyą Nox Fleuret, dopełniając tym samym traktat pokojowy pomiędzy Impreium Niflheimem, a królestwem Lucis. Sytuacja przybrała jednak zupełnie nieoczekiwany obrót, gdy podczas nieobecności księcia, jego rodzinna kraina została zaatakowana. W ten sposób rozpoczynać ma się kolejna epicka przygoda od Square Enix.

Rozgrywka będzie się nieco różnić od poprzednich odsłon serii, gdyż ma być bardziej widowiskowa. Podczas zabawy mamy kontrolować tylko głównego bohatera, któremu jednak towarzyszyć mają inne postacie. Walki będą bardzo dynamiczne, aczkolwiek deweloperzy zamierzają zaimplementować system battle modes, umożliwiający przełączanie się pomiędzy szybszym a wolniejszym gameplayem.

Do tego wszystkiego dojdzie także potężny, otwarty świat, po którym będziemy podróżować m.in. samochodem. Wypełniony ma być on rozmaitymi atrakcjami – oprócz zmagania się z kolejnymi zadaniami fabularnymi, można będzie także odwiedzać różne sklepy, parki, pływać gondolą i nie tylko.