Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2021, 09:35

autor: Adam Królak

Final Fantasy XIV wyprzedany - zabrakło kodów w sklepie Square Enix

Final Fantasy XIV cieszy się coraz większą popularnością. MMORPG ustanawia nowe rekordy w liczbie graczy na Steamie, a ostatnio wyprzedało się w sklepie Square Enix. Do sukcesu gry częściowo przyczyniły się problemy World of Warcraft.

Gra MMORPG firmy Square Enix cieszy się ostatnio znacznym wzrostem popularności. Doszło do tego, że produkcja wyprzedała się nawet w cyfrowym sklepie wydawcy. Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita, w pewnym momencie kupno gry na stronie producenta było niemożliwe i utworzyła się kolejka oczekujących. Oznaczało to, że zabrakło wstępnie wygenerowanych kodów i chętni zmuszeni byli czekać. Nagły skok popularności musiał być sporym zaskoczeniem dla japońskiej firmy, ale wydaje się, że kryzys został już zażegnany i można z powodzeniem kupować ten tytuł.

Final Fantasy XIV wyprzedany - zabrakło kodów w sklepie Square Enix - ilustracja #1
Taki komunikat witał każdego chętnego, który dodał grę Square Enix do swojego koszyka.

Final Fantasy XIV to bez wątpienia historia jednego z najlepszych powrotów w branży gier ostatnich lat. To, co zaczęło się jako wielka porażka, jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych gier MMORPG. Tytuł jest ciągle rozwijany za sprawą kolejnych dodatków. Przed premierą najnowszego DLC o nazwie Endwalker gra cieszy się kolejnym wzrostem popularności. Do tego stopnia, że niektórzy gracze nie mogli wejść na serwer z powodu przeciążenia, a tworzenie nowych postaci było niemożliwe.

Według wyliczeń z kwietnia tego roku, Final Fantasy XIV posiadało 22 miliony zarejestrowanych użytkowników, ale do premiery nadchodzącego dodatku liczba ta najprawdopodobniej znacznie wzrośnie. Square Enix z zadowoleniem odnotowało także o wiele wyższą przedsprzedaż Final Fantasy XIV: Endwalker w porównaniu z dodatkiem o nazwie Shadowbringers.

Oprócz wyprzedania się gry i świetnych wyników zamówień przedpremierowych, Final Fantasy XIV radzi sobie świetnie także na Steamie. W tym miesiącu zanotowano największą liczbę osób grających jednocześnie. W tym samym czasie tylko na Steamie w tytuł Square Enix bawiło się 58 tysięcy graczy. Jest to rekord, który w nadchodzących miesiącach prawdopodobnie zostanie pobity.

Popularność, jaką cieszy się gra MMORPG, związana jest częściowo z wieloma problemami World of Warcraft. Ostatnio głośnym echem odbiło się odejście najpopularniejszego streamera gry Blizzarda o nicku „Asmongold”.

Wielu graczy przeniosło się z World of Warcraft do Final Fantasy XIV i już rozumiem dlaczego. Fakty są takie, że najlepszy WoW ostatnich 5 lat to wydanie, które wyszło 15 lat temu.

Każdy chętny może spróbować swoich sił w Final Fantasy XIV także dzięki bezpłatnemu trialowi, który pozwala na rozgrywkę do 60. poziomu, dając do dyspozycji graczy także rozszerzenie Heavensward. Wystarczy zarejestrować się na stronie gry.

Zapowiadany dodatek o tytule Endwalker pojawi się 23 listopada.