Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2024, 18:10

autor: Maciej Gaffke

Final Fantasy XIV na Xboxie będzie wymagało Game Passa, choć nie wymaga PS Plusa na PlayStation

Square Enix ogłosiło, że za nieco ponad dwa tygodnie na Xboxach Series X i S rozpoczną się otwarte beta-testy MMORPG Final Fantasy XIV. Jednocześnie twórcy poinformowali, iż pełna wersja gry będzie wymagała posiadania subskrypcji Game Pass, choć PS Plus na PlayStation nie jest potrzebny.

Źródło fot. Square Enix
i

Square Enix ujawniło termin rozpoczęcia otwartych beta-testów Final Fantasy XIV na konsolach Xbox Series X i S. Ruszą one 21 lutego o godzinie 9:00 polskiego czasu.

  1. W testach będą mogli wziąć udział jedynie nowi gracze, którzy zechcą sprawdzić to MMORPG po raz pierwszy.
  2. Fani, którzy już teraz grają w FF XIV, muszą poczekać do oficjalnej premiery, która ma nastąpić w maju.
  3. Do zabawy na Xboxach konieczne będzie połączenie konta Microsoft z profilem Square Enix.

Twórcy podali dokładną instrukcję, jak przygotować konsolę przed otwartą betą. Jeśli planujecie wziąć w niej udział, to zerknijcie na te wskazówki.

Niestety twórcy powiadomili nas również o mniej przyjemnym fakcie – do grania w pełną wersję FF XIV na XSX/S niezbędna będzie subskrypcja Xbox Game Pass (wariant Core lub Ultimate).

  1. Jest to o tyle dziwny ruch, że Final Fantasy XIV jest dostępne także na konsolach PlayStation, lecz analogiczna subskrypcja Sony, PS Plus, nie jest wymagana do zabawy.
  2. Ma to o tyle duże znaczenie, że gra wymaga również opłacania abonamentu Square Enix. Posiadaczom Xboxów będą zatem potrzebne dwie subskrypcje. Chyba że Square Enix i Microsoft zmienią swoje stanowisko, które już jest krytykowane.

Aby wziąć udział w otwartych beta-testach, na szczęście nie trzeba będzie mieć aktywnej subskrypcji Xbox Game Pass.

  1. Final Fantasy XIV – oficjalna strona
  2. Nasza recenzja Final Fantasy XIV

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej