Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2014, 18:30

Kolekcja Final Fantasy X/X-2 HD pojawi się na PlayStation 4 i inne nowe wieści o serii Final Fantasy

Square Enix oficjalnie potwierdziło, że zremasterowane wersje gier Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 zmierzają na konsolę PlayStation 4. Tytuły będą sprzedawane w wersji pudełkowej oraz w dystrybucji cyfrowej. Wydawca pochwalił się także rosnącą liczbą kont w Final Fantasy XIV oraz podał sugerowaną cenę portu Final Fantasy VII na PS4.

Kolekcja HD Final Fantasy X/X-2 ukazała się w tym roku na PlayStation 3 oraz PS Vicie - Kolekcja Final Fantasy X/X-2 HD pojawi się na PlayStation 4 i inne nowe wieści o serii Final Fantasy - wiadomość - 2014-12-11
Kolekcja HD Final Fantasy X/X-2 ukazała się w tym roku na PlayStation 3 oraz PS Vicie

Kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje o tym, że Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 zmierza na PlayStation 4. Dziś Square Enix oficjalnie potwierdziło te doniesienia, zapowiadając wydanie kolekcji HD obu produkcji na platformie Sony wiosną przyszłego roku.

Zestaw nie będzie różnił się znacząco zawartością od tego co znajdziemy w kolekcji HD wydanej w tym roku na PlayStation 3 oraz PS Vicie. Komplet zawiera poprawione wersje gier Final Fantasy X oraz Final Fantasy X-2. Posiadają one zremasterowaną ścieżkę dźwiękową oraz zmodyfikowaną oprawę graficzną (nowe modele 3D i tekstury), a także drobne zmiany w rozgrywce (opcjonalny system rozwoju postaci) oraz bonusową zawartość, która dostępna była w japońskich wydaniach produkcji. Gracze otrzymają również fabularny łącznik obu części serii, zatytułowany Final Fantasy X: Eternal Calm, a także zupełnie nowy epilog, zrealizowany w formie słuchowiska, który potencjalnie sygnalizuje powstanie Final Fantasy X-3. Cena zestawu wynosić ma 49.99 dolarów (ok. 150 zł). W dystrybucji cyfrowej oba tytuły będą najpewniej sprzedawane zarówno w komplecie jak i osobno. Niewykluczone, że zostaną wyposażone także w opcję, dzięki której będziemy mogli przenieść zapisane stany gry z PS Vity lub PlayStation 3.

Za nieco ulepszoną wersję Final Fantasy VII zapłacimy o kilka euro więcej niż na PC. Miejmy nadzieję, że dodatkowe opcje wynagrodzą jakoś tę różnicę  - Kolekcja Final Fantasy X/X-2 HD pojawi się na PlayStation 4 i inne nowe wieści o serii Final Fantasy - wiadomość - 2014-12-11
Za nieco ulepszoną wersję Final Fantasy VII zapłacimy o kilka euro więcej niż na PC. Miejmy nadzieję, że dodatkowe opcje wynagrodzą jakoś tę różnicę

Square Enix podał też sugerowaną cenę portu Final Fantasy VII na PlayStation 4, który zapowiedziany został podczas imprezy PlayStation Experience. Gra jest konwersją pecetowej wersji gry, która zadebiutowała w ubiegłym roku. Za konsolową edycję jednej z najpopularniejszych odsłon serii Final Fantasy, która wiosną przyszłego roku pojawi się w PlayStation Store, będziemy musieli słono zapłacić – dokładnie 15,99 euro (ok. 65 zł). To bez wątpienia wysoka cena, zważywszy na to, że gra została zmodyfikowana w minimalnym stopniu i można było ją już wielokrotnie kupić na przecenach w serwisie Steam oraz innych sieciach dystrybucji cyfrowej na PC, a także konsolach PSP, PlayStation 3 oraz PS Vita, w formie klasyka z PlayStation. Z drugiej strony, zarówno kolekcja Final Fantasy X/X-2 HD jak i Final Fantasy VII mają posiadać opcje niedostępne na innych platformach, które przygotowano z myślą o PlayStation 4. Na razie nie znamy jednak żadnych szczegółów.

Japoński wydawca pochwalił się również przy okazji rosnącą liczbą stworzonych kont w MMORPG Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Przekroczyła ona właśnie pułap 2,5 miliona (w kwietniu wynosiła niecałe 2 miliony). Trudno powiedzieć jednak ilu z tych użytkowników jest nadal aktywnych i płaci regularnie abonament, rezygnując z zabawy zaledwie po miesiącu lub po zakończeniu okresu próbnego. Tak czy inaczej, to ogromny sukces gry, która po nieudanej premierze była skazana przez większość graczy na porażkę. Final Fantasy XIV jest w tej chwili jednym z największych płatnych MMORPG na rynku. Zainteresowanie tytułem wzmocni zapewne premiera pierwszego pełnowymiarowego dodatku, który zatytułowany został Heavensward. Zadebiutuje on w przyszłym roku i zaoferuje sporo nowości, takich jak dodatkowe klasy postaci, rajdy, nowy ekwipunek oraz lokacje.

  1. Oficjalna strona Final Fantasy X HD
  2. Oficjalna strona Final Fantasy X-2 HD
  3. Oficjalna strona Final Fantasy VII
  4. Oficjalna strona Final Fantasy XIV