Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2014, 20:00

Killer Instinct - tytuł ekskluzywny z Xboksa One trafi też na PC?

Firma Microsoft rozważa wypuszczenie bijatyki Killer Instict także na komputery osobiste. Ostateczna decyzja zostanie podjęta po zakończeniu ankiety, która ma zbadać, jak społeczność zgromadzona wokół gry podchodzi do propozycji konwersji.

Bijatyki to gatunek nadal kojarzony bardzo mocno z konsolami, jednak ostatnimi czasy zaczęły się one wdzierać coraz śmielej także na rynek PC. Najwidoczniej trend ten nie umknął uwadze firmy Microsoft, która poważnie zastanawia się nad wydaniem Killer Instinct także w wersji na komputery osobiste.

Killer Instinct - tytuł ekskluzywny z Xboksa One trafi też na PC? - ilustracja #2

Killer Instinct to odświeżona wersja bijatyki, która szczyt popularności osiągnęła w latach 90-tych. W grę można zagrać za darmo – kupujemy jedynie nowe postaci, stroje czy elementy wyposażenia. Sama rozgrywka jest bardzo zręcznościowa, a tym, co wyróżnia ten tytuł spośród innych przedstawicieli gatunku, są rozbudowane funkcje społecznościowe.

Gigant z Redmond nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji na temat tego, czy ta darmowa produkcja trafi także do graczy nieposiadających Xboksa One. Zamiast tego w jednym z tematów na oficjalnym forum gry można głosować w ankiecie, której zadaniem jest zbadanie popularności tego pomysłu wśród miłośników Killer Instinct. Czasu na oddanie głosu jest całkiem sporo, bo aż do 9 stycznia. Warto zauważyć, że przedstawiciele Microsoftu zaznaczyli, by głosujący zakładali, że wspierana będzie rozgrywka cross-platformowa – co oznacza, że gracze korzystający z konsoli mogliby rzucić wyzwanie tym używającym do gry PC-ta. Jeśli wspólna produkcja autorstwa zespołów Double Helix, Iron Galaxy oraz Rare rzeczywiście zawita na komputery, będzie kolejnym tytułem ekskluzywnym na Xboksa One, który po pewnym czasie trafi również na inną platformę – wcześniej taki sam los spotkał Ryse: Son of Rome czy Dead Rising 3.

O losie Killer Instinct w wersji na PC zadecyduje głos zgromadzonej wokół gry społeczności. - Killer Instinct - tytuł ekskluzywny z Xboksa One trafi też na PC? - wiadomość - 2014-12-11
O losie Killer Instinct w wersji na PC zadecyduje głos zgromadzonej wokół gry społeczności.

Przypomnijmy, że Killer Instinct był jednym z tytułów startowych na konsolę Xbox One, i jako taki zadebiutował wraz z nią 22 listopada 2013 roku. Gra niestety nie uzyskała wybitnych ocen – jej średnia w serwisie Metacritic wynosi obecnie 73/100, głównie ze względu na bardzo niewielką ilość trybów rozgrywki oraz potrzebę płatności za dodatkowe postaci.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Killer Instinct