Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2022, 10:33

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Final Fantasy XIV wymusi połączenie kont Steam i Square Enix

Gracze Final Fantasy XIV od marca mogą spodziewać się powiadomień o konieczności połączenia swoich kont Steam i Square Enix.

Gracze Final Fantasy XIV, którzy do gry logują się za pomocą Steama, będą zmuszeni połączyć swoje konto na owej platformie z tym, które posiadają na stronie Square Enix. W oficjalnym ogłoszeniu japońskiego producenta czytamy, że powiadomień o konieczności scalenia kont możemy spodziewać się na początku marca.

Jak będzie wyglądał ten proces?

O ile połączenie kont nie brzmi zachęcająco, to po zagłębieniu się w treść ogłoszenia cały proces wydaje się raczej „bezbolesny”.

  1. Chcąc uruchomić FFXIV, gracze zobaczą na ekranach powiadomienie z prośbą o połączenie kont Steam i Square Enix.
  2. Aby scalenie kont przebiegło bez problemu, gracze powinni upewnić się, że licencja gry, którą posiadają na Steamie, odpowiada tej na koncie SE (może to być licencja próbnej, bądź pełnej wersji gry).
  3. To, czy licencje są zgodne, można sprawdzić, logując się na Mog Station. Tam w zakładce Service Account Status użytkownicy Steama powinni znaleźć zapis potwierdzający, że gra została przypisana do konta na platformie firmy Valve.
  4. Licencję można również sprawdzić za pomocą Steama. Należy tam wejść w szczegóły swojego konta, następnie historię zakupów i wybrać zakładkę „Wyświetl licencje i aktywacje kluczy produktów”.
  5. Po połączeniu profilów Final Fantasy XIV będzie można uruchomić jedynie przez Steama.
  6. Dodatkowo gracze, którzy wcześniej używali platformy od Valve, będą musieli zmienić układ launchera na nowy, wprowadzony w patchu 6.0. Modyfikacji będzie można dokonać w ustawieniach klienta.
  7. Może zdarzyć się tak, że gra zniknie z Biblioteki Steam. Wtedy gracze powinni skontaktować się z pomocą techniczną Square Enix.

Troska o graczy

Jak czytamy we wspomnianym wyżej ogłoszeniu, Square Enix zdecydowało się na taki krok ze względu na bezpieczeństwo graczy.

Chodzi tutaj o lepszą ochronę przed hakerami i możliwymi próbami przejęcia kont, czego trudnej będzie dokonać, gdy profile Steam i SE zostaną połączone.

Nowości w FFXIV

Poza troską o bezpieczeństwo użytkowników, japoński producent postanowił również zadbać o to, aby gracze się nie nudzili. Jak zapowiedział Naoki Yoshida, do Final Fantasy XIV w najbliższym czasie trafią kolejne Deep Dungeony (via PC Gamer).

  1. Obecnie w grze znajdują się jedynie dwa wyzwania tego typu – Heaven-on-High i Palace of the Dead.
  2. Nowe lochy mają trafić do MMO wraz z aktualizacjami z serii 6.0, a pierwszej z nich – tzn. 6.1 – możemy spodziewać się w okolicach marca lub kwietnia.
  3. Yoshida zapowiedział również, że 18 lutego podzieli się ze społecznością swoimi planami odnośnie przyszłości Final Fantasy XIV.