Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2016, 09:37

autor: Bard

Filmowy Borderlands ma już scenarzystę

Zapowiedziany w zeszłym roku film Borderlands znalazł scenarzystę. Scenariusz dzieła wytwórni Lionsgate wyjdzie spod pióra Aarona Berga, który w tej roli pracował dotąd nad dwiema produkcjami.

Nad ekranizacją czuwa wytwórnia Lionsgate. - Filmowy Borderlands ma już scenarzystę - wiadomość - 2016-04-26
Nad ekranizacją czuwa wytwórnia Lionsgate.

Jak donosi serwis Gamespot, scenarzystą filmu Borderlands, tworzonego na podstawie serii gier o tym samym tytule, został Aaron Berg. Dotąd zajmował się on scenariuszami filmów Section 6 oraz G.I. Joe 3 – oba nadal są w produkcji.

Twórcy zapowiedzieli jednocześnie, że Borderlands ma być obrazem kręconym pod kategorię wiekową R, co znaczy, że młodsi widzowie powinni oglądać film pod nadzorem dorosłych. Pojawiają się głosy, że dzieło ma być jak Mad Max, tyle że z akcją osadzoną w kosmosie.

Ekranizację sztandarowej dla firmy 2K Games serii gier zapowiedziano w sierpniu zeszłego roku. Podano wówczas, że w prace zaangażowana jest wytwórnia Lionsgate, a producentami zostali Avi i Ari Arad, znani między innymi z wysokobudżetowych hitów o superbohaterach: Iron Man, X-Men czy Spider Man. W zeszłym roku firma Lionsgate wydała między innymi nominowany do Oscara film Sicario.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ekranizacja Borderlands trafi do kin, ani kto będzie jej reżyserem.

  1. Oficjalna strona serii Borderlands
  2. Oficjalna strona wytwórni Lionsgate

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.