Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 lutego 2014, 11:44

autor: luckie

Film LEGO Przygoda otrzyma sequel w 2017 roku

Kontynuacja filmu LEGO Przygoda zadebiutuje w kinach 26 maja 2017 roku. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w tym samym dniu pojawi się kolejna gra studia Traveller's Tales, oparta na filmowym pierwowzorze.

Sequel filmu LEGO Przygoda jest już w drodze - Film LEGO Przygoda otrzyma sequel w 2017 roku - wiadomość - 2014-02-24
Sequel filmu LEGO Przygoda jest już w drodze

Film LEGO Przygoda trafił do kin 7 lutego 2014 roku i z miejsca zdobył serca młodszych oraz starszych widzów na całym świecie. Do tej pory obraz zarobił ponad 234 miliony dolarów przy budżecie rzędu 60 milionów. Nic zatem dziwnego, że wytwórnia Warner Bros. już planuje jego kontynuację. Premierę kolejnej kinowej produkcji z LEGO w tytule wyznaczono na 26 maja 2017 roku. Tym razem scenariuszem zajmą się Jared Stern (scenarzysta filmów Piorun, Księżniczka i żaba) i Michelle Morgan (Nieprawdopodobna dziewczyna). Póki co, na liście płac brakuje scenarzystów i reżyserów pierwszej części – Phila Lorda oraz Christophear Millera.

Warto przy tym wspomnieć, że filmowi LEGO Przygoda towarzyszyła gra wideo o tym samym tytule, dostępna na wielu popularnych platformach sprzętowych: PC, PlayStation 3, Xboksie 360, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation Vita, 3DS-ie oraz Wii U. Choć jak dotąd wydawca tego nie potwierdził, domyślamy się, że wraz z sequelem pojawi się też kolejna gra nawiązująca do kinowego pierwowzoru. Deweloperem LEGO Przygoda gra wideo było studio Traveller’s Tales, autorzy popularnych growych produkcji o duńskich klockach (m.in. LEGO Star Wars, LEGO Indiana Jones: The Original Adventures, LEGO The Lord of the Rings). Możemy się zatem spodziewać, że nie inaczej będzie w wypadku kolejnej odsłony Przygody. Więcej konkretów pojawi się najpewniej w okolicy premiery, czyli za jakieś trzy lata. Czekamy!

Film LEGO Przygoda otrzyma sequel w 2017 roku - ilustracja #3LEGO Przygoda (ang. The LEGO MOVIE) to film animowany, traktujący o przygodach wyimaginowanych postaci żyjących w świecie zbudowanym z klocków LEGO. Głównym bohaterem produkcji jest Emmet, niewyróżniający się niczym ludzik, który zostaje omyłkowo wzięty za wybrańca, mającego wyzwolić klockową społeczność spod władzy okrutnego Lorda Biznesa. Film otrzymał sporo pozytywnych recenzji – średnia ocen w Metacriticu wynosi 82. Jak podaje serwis Filmweb, LEGO Przygoda zdobył dużą popularność również w Polsce. Podczas pierwszego weekendu film obejrzało w naszym kraju 153 tysiące widzów, windując go na drugie miejsce w cotygodniowym box offisie.

  1. Strona internetowa Warner Bros.