Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2021, 11:01

autor: GRG

Film Fortnite w planach Epic Games

Być może doczekamy się animowanych przygód Bananka, Łyby i Jonesy’ego. Epic rozważa stworzenie filmu na podstawie Fortnite, swojej arcypopularnej strzelanki battle royale.

Po ostatniej batalii sądowej z Apple, o której wyniku pisaliśmy tutaj, Epic Games szuka nowych możliwości monetyzacji Fortnite, a filmowa adaptacja gry wydaje się być idealnym sposobem na zwiększenie zasięgu marki na rynku rozrywkowym.

Na początku tego roku Epic Games zatrudniło trzech byłych pracowników studia Lucasfilm: Lynn Bartsch, Chrisa Furię i Jasona McGatlina. Ten ostatni pełnił funkcję producenta wykonawczego pracującego przy trylogii Gwiezdnych wojen Disneya, a obecnie jest szefem tajemniczego działu projektów specjalnych w Epic Games. Serwis theinformation.com informuje, że po ich zatrudnieniu temat filmu Fortnite był dyskutowany w firmie i powstał pomysł stworzenia wewnętrznego studia, mającego zajmować się produkcją treści wideo. Nieznane są szczegóły na temat tego, kiedy taka produkcja miałaby powstać i w jakiej formie.

Niezaprzeczalnie Fortnite ma potencjał na film lub serial animowany. W ciągu szesnastu sezonów gry poznaliśmy wiele ikonicznych postaci, jak Łyba, Bananek, Midas czy Jonesy, które aż proszą się o kontynuację perypetii z genialnych filmików Epic Games. Dodajmy do tego niezwykłą łatwość tworzenia crossoverów ze światem Fortnite. W grze widzieliśmy już postacie z uniwersum Marvela, DC Comics, Gwiezdnych wojen, odbywały się wydarzenia muzyczne (Marshmello, Travis Scott), nie zabrakło też skórek znanych sportowców. Listę wszystkich współprac znajdziecie tutaj.

Coraz więcej gier zmierza na ekrany telewizorów. Na Netflixie możemy już oglądać pierwszy sezon Dota: Dragon's Blood (Dota 2), a wkrótce obejrzymy serial animowany Arcane (League of Legends) oraz The Cuphead Show! (Cuphead). Ubisoft planuje własne serie oparte na markach Rayman oraz Watch Dogs, a także serial Captain Laserhawk: A Blood Dragon Vibe (Far Cry 3: Blood Dragon).