Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2020, 13:03

autor: mikos

FIFA 21 FUT - nowe ikony, koniec kart kondycji, nadchodzi lepszy co-op

EA zaprezentowało nowości w FIFA Ultimate Team. Uwagi graczy pomogły wprowadzić wiele zmian.

FIFA 21 FUT - nowe ikony, koniec kart kondycji, nadchodzi lepszy coop - ilustracja #1
Rozwój FUT-a powinien przypaść do gustu fanom serii.

Wczoraj EA Sports zaprezentowało nam nowości związane z trybem Ultimate Team w FIFA 21. Jako że od premiery nowej gry z legendarnej serii gier piłkarskich dzielą nas już niecałe dwa miesiące „elektronicy” wyłożyli prawdopodobnie wszystkie karty na stół i zalali nas potokiem informacji odnośnie nowych trybów gry, kart i zmian w FUT 21. Zapraszamy na przegląd najważniejszych z nich.

FIFA 21 FUT - nowe ikony, koniec kart kondycji, nadchodzi lepszy coop - ilustracja #2
Kto z nas nie miał w dzieciństwie piłkarskiego idola?

Nowe ikony to zawsze gorący i wzbudzający kontrowersje temat, bowiem gracze kochają widzieć swoich dawnych idoli powracających do gry, ale ceny ich kart są zwykle kosmicznie wysokie, co według niektórych ma zachęcać graczy do otwierania paczek za prawdziwe pieniądze. W tym roku do FIF-y trafią zawodnicy wyszczególnieni na zdjęciu powyżej. Wydaje się, że najciekawszymi (i zapewne najdroższymi) z nich będą Eric Cantona, powracający do gry po kilku latach (wcześniej dostępny był w trybie szybkiego meczu w ramach tzw. „Klasycznej XI”) oraz Ferenc Puskas – legendarny węgierski napastnik, którego imieniem nazwano nagrodę przyznawaną za najpiękniejszą bramkę roku.

Potwierdziły się plotki o usunięciu z gry kart kondycji, treningu i leczenia, co powinno spotkać się z ciepłym przyjęciem społeczności. Nie wiadomo nic na temat kart kontraktów, co sugeruje, że zostaną one z nami na dłużej.

Wyzwania sezonowe również doczekają się liftingu oraz dodana zostanie bardzo przydatna funkcja „przypinania” tego wybranego przez nas, tak abyśmy nie musieli za każdym razem wracać do menu głównego FUT. Na pewno będzie można korzystać z tego ułatwienia podczas poruszania się po różnych zakładkach w menu, nie wiadomo za to czy będzie ono dostępne w trakcie meczu, co byłoby bardzo pożyteczne.

FIFA 21 FUT - nowe ikony, koniec kart kondycji, nadchodzi lepszy coop - ilustracja #3
Realistyczne odwzorowanie atrybutów, to miły dodatek do FUT.

Karty specjalne mają nawiązywać do prawdziwych wydarzeń na boisku – tzw. „meaningful moments”. Oznacza to, że prawdopodobnie karty TOTW lub też jakiś ich nowy odpowiednik, będą bazować bardziej niż dotychczas na tym, czym dany piłkarz wyróżnił się w meczu. Chodzi o sytuację, gdy np. obrońca zdobędzie gola z rzutu wolnego - wówczas największy „upgrade” dostanie jego statystyka rzutów wolnych. Obecnie system ten polega zasadniczo na dodaniu jednego bądź więcej punktów do oceny ogólnej oraz wszystkich pozostałych statystyk zawodnika w grze i nie odzwierciedla on jego postawy w meczu. Taka nowość była od dawna wyczekiwana przez graczy, bo pozwala poczuć większą immersję i urozmaica rozgrywkę.

EA postara się także ożywić martwy obecnie tryb meczów towarzyskich online, które mają odtąd otrzymywać specjalne wyzwania i nagrody za ich wykonywanie. Możliwe, że będzie się to odbywało na podobnych zasadach, jak popularne turnieje w ubiegłych edycjach gry. Wydaje się to dobrym rozwiązaniem, bo do tej pory jedynymi trybami, gdzie grało się o coś, a nie przysłowiową pietruszkę, były Division Rivals i FUT Champions, co powodowało, że gra w nich była monotonna i często na siłę.

FIFA 21 FUT - nowe ikony, koniec kart kondycji, nadchodzi lepszy coop - ilustracja #4
Limit meczów powinien zwiększyć poziom rywalizacji.

Potwierdziły się również nasze wcześniejsze przewidywania co do zwiększenia tzw. „Top 100” do „Top 200” w FUT Champions oraz ograniczenia liczby meczów w Rivals do 30. Przyjemnym dodatkiem będzie powrót premii za awans do wyższej dywizji (uprzednio premie przyznawano za awans do wyższej ligi w sezonach online). Jej wysokość nie jest znana, ale wydaje się, że będzie uzależniona od tego, do której z dywizji awansujemy.

FIFA 21 FUT - nowe ikony, koniec kart kondycji, nadchodzi lepszy coop - ilustracja #5
A co mają powiedzieć samotnicy?

Nowością będzie tryb współpracy, który umożliwi wspólne granie ze znajomym w Squad Battles lub Division Rivals składem hosta. Zapraszać będziemy używając przycisku R2/RT, a punkty za takie mecze będą zdobywać obaj gracze. Rozgrywka toczyć się będzie w dywizji gracza, który ma więcej punktów. Wielce prawdopodobne będzie więc pojawienie się wyzwań bazujących na współpracy.

Wydarzenia społecznościowe mają polegać na odblokowywaniu zawartości (tifo, strojów itp.) przy pomocy innych graczy. Oznacza to, że aby otrzymać nagrodę, określona liczba osób na świecie musi wykonać to samo wyzwanie. Mechanizm działania ma być zbliżony do tego znanego z PUBG Mobile czy Pokemon GO.

Team Events to kolejny nowy tryb gry polegający na starciach dwóch predefiniowanych zespołów, które będą zmieniać się co jakiś czas. Za zwycięstwa będziemy nagradzani określonymi wcześniej bonusami. Schemat działania przypominać będzie więc nieco karczemne bójki z gry Hearthstone.

FIFA 21 FUT - nowe ikony, koniec kart kondycji, nadchodzi lepszy coop - ilustracja #6
Zmiany kosmetyczne, czy może wręcz kolosalne?

Ostatnią nowością ma być tzw. „FUT Stadium”, czyli stworzony przez EA specjalny stadion, który będziemy mogli modyfikować za pomocą odblokowywanych w trakcie gry elementów kosmetycznych czy nawet wybranych przez nas przyśpiewek. Zdobyte przez nas nagrody i puchary będzie można prezentować podczas meczu, a pojemność trybun ma rosnąć wraz z naszymi postępami w grze.

FIFA 21 zadebiutuje na PC, Xboxie One, PS4 i Nintendo Switch 9 października bieżącego roku. Data premiery na PS5 i Xboxie Series X nie jest jeszcze znana, ale spekuluje się, że nastąpi to w okolicy premiery nowych konsol.