Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2021, 00:02

Final Fantasy VII Remake trafi na PS5; gra zaoferuje darmowe ulepszenie z PS4

Square Enix zapowiedziało plan wydania Final Fantasy VII Remake na PlayStation 5. Gra otrzyma nową zawartość, poprawioną grafikę i usprawnienia w systemie rozgrywki. Wersję z PS4 będziemy mogli ulepszyć za darmo do wydania na PS5.

W SKRÓCIE:
  1. Final Fantasy VII Remake trafi na PS5, oferując poprawioną grafikę i nową zawartość.
  2. Posiadacze wersji na PS4 otrzymają możliwość darmowego ulepszenia do wydania na PlayStation 5.
  3. Zapowiedziano także dwie mobilne produkcje - The First Soldier oraz Ever Crisis.

Final Fantasy VII Remake trafi na PlayStation 5 z podtytułem Intergrade. Square Enix pokazało ulepszoną wersję gry, przedstawiając zmiany i nowości, jakie przygotowano pod wydanie dedykowane konsoli PS5. Premierę ustalono na 10 czerwca 2021 roku z opcją darmowego ulepszenia wersji z PS4, jednak z pewnym małym haczykiem.

Jest nim dodatkowy epizod wprowadzający grywalną postać Yuffie. Jeśli skorzystamy z opcji ulepszenia na PS5, będziemy musieli kupić go osobno (ceny nie poznaliśmy). W wersji pudełkowej na next-gena dodatek powinien być dostępny razem z grą.

FF VII Remake na PS5 zaoferuje usprawnioną oprawę wizualną, pozwalając na wybór między rozdzielczością 4K i ray tracingiem w 30 fps albo 1440p przy zachowaniu 60 klatek na sekundę. Do tego poprawione tekstury, wyższa jakość oświetlenia i efektu mgły. Wykorzystany zostanie także dysk SSD w PS5, pozwalając na błyskawiczne wczytywanie gry.

Dodane zostaną nowe trofea, kilka usprawnień w systemie zarządzania materiami, opcjonalne starcia z bossami (migawka pokazana na State of Play zasugerowała obecność Weissa z Dirge of Cerberus), dodatkowe wyzwania i tryb fotograficzny z wieloma filtrami.

Warto także wspomnieć o dwóch pobocznych projektach zapowiedzianych już po State of Play. Final Fantasy VII: The First Soldier jest mobilną grą battle royale, której akcję umieszczono 30 lat przed wydarzeniami z Final Fantasy VII.

Drugą produkcją, która trafi na smartfony, jest Final Fantasy VII Ever Crisis, które zbierze całą kompilację FF VII (Before Crisis, Crisis Core, FF VII, Advent Children i Dirge of Cerberus) i opowie w przystępniejszej, podzielonej na rozdziały mobilnej formie.

  1. Final Fantasy VII Remake – strona oficjalna
  2. Final Fantasy VII Remake – poradnik
  3. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów