Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2018, 17:40

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Fear the Wolves – nowy zapis rozgrywki z targów gamescom

W sieci pojawił się nowy materiał z rozgrywki pochodzący z gry Fear the Wolves. Produkcja należy do popularnego gatunku battle royale i przygotowywana jest przez współautorów legendarnej już serii S.T.A.L.K.E.R. ze studia Vostok Games.

Trwające targi gamescom tradycyjnie obfitują w nowe zwiastuny i materiały z rozgrywki, które pochodzą z nadchodzących produkcji. W trakcie wydarzenia serwis IGN miał okazję usiąść i porozmawiać z przedstawicielami studia Vostok Games, założonego przez deweloperów legendarnej serii S.T.A.L.K.E.R.. Twórcy odpowiedzieli na pytania związane z grą Fear the Wolves, która 28 sierpnia zadebiutuje w programie Wczesnego dostępu na Steamie, przy okazji zaprezentowali także nowy około 10-minutowy materiał z rozgrywki.

Autorzy podkreślili różnice pomiędzy Fear the Wolves oraz innymi tytułami z gatunku battle royale. Zagrożeniem dla uczestników zabawy będą nie tylko inne osoby, ale także watahy tytułowych wilków, mutanty oraz nieprzewidywalne warunki atmosferyczne, takie jak gwałtowne burze, przed którymi musimy schronić się w bezpiecznym miejscu. Wygraną możemy osiągnąć na dwa sposoby: zostając ostatnim graczem na polu bitwy lub bezpiecznie ewakuując się helikopterem. Śmigłowiec pojawia się pod koniec meczu w centrum mapy. Jego załoga zrzuca pojedynczą linę ratunkową, do której możemy się przywiązać, by następnie zostać powoli wciągniętym do środka. Oczywiście wiele wówczas ryzykujemy, bowiem jesteśmy wtedy wystawieni na bezpośrednie ataki przeciwników.

Poza wersją PC twórcy chcą również wydać grę na Xboksie One i PlayStation 4. Premiera konsolowych portów planowana jest na przyszły rok.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fear the Wolves
  2. Fear the Wolves - kompenidum wiedzy
  3. Graliśmy w Fear the Wolves – oto pięć największych zagrożeń w zonie

Grupa Webedia jest partnerem projektu Fear the Wolves wydawanego przez Focus Home Interactive.