Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2018, 15:23

autor: Vergil

Fear the Wolves – data premiery w Early Access

W przededniu targów gamescom 2018 firmy Focus Home Interactive oraz Vostok Games zdradziły, kiedy Fear the Wolves zadebiutuje we Wczesnym Dostępie na platformie Steam. Jak się okazuje, czarnobylska zona zostanie otwarta dla wszystkich jeszcze przed końcem wakacji.

W sieci pojawił się nowy dynamiczny zwiastun gry Fear the Wolves, przygotowany z okazji targów gamescom 2018. Krótki materiał nie tylko prezentuje czekające na graczy atrakcje, lecz także zdradza, kiedy owa produkcja trafi do Wczesnego Dostępu na platformie Steam. Ci z Was, którzy nie mogą się doczekać wkroczenia do czarnobylskiej zony, mogą już szykować portfele, gdyż gra zostanie udostępniona wszystkim chętnym 28 sierpnia 2018 roku.

Premiera Fear the Wolves we Wczesnym Dostępie miała nastąpić jeszcze 18 lipca. Po analizie informacji pozyskanych od fanów, którzy brali udział w zamkniętych testach, autorzy doszli jednak do wniosku, że najpierw należy uporać się z trapiącymi projekt problemami technicznymi oraz zaimplementować zmiany w mechanice, które sugerowali testerzy; zaowocowało to kilkutygodniową obsuwą. Nieco ponad miesiąc później deweloperzy ze studia Vostok Games przekonują, że udało im się zadbać o stabilność serwerów, poprawić optymalizację oraz lepiej zbalansować rozgrywkę.

Warto odnotować, że w oficjalnym komunikacie można również wyczytać, iż choć udostępniona przez nich wersja będzie posiadać wszystkie najważniejsze elementy oraz „stalkerowski” klimat, wiele aspektów tego tytułu wciąż nie opuściło jeszcze stołu kreślarskiego. W ramach aktualizacji, które projekt będzie otrzymywał regularnie, zostaną udostępnione między innymi: nowa mapa, kolejne rodzaje broni, dodatkowe przedmioty, a także niewidziane wcześniej mutanty oraz warunki pogodowe. Twórcy liczą przy tym na wsparcie samych graczy – dzieląc się swoimi wrażeniami i pomysłami, będą oni mieć wpływ na rozwój omawianej produkcji.

Mutanty, watahy tytułowych wilków, nieprzewidywalne i gwałtowne warunki atmosferyczne, śmiertelnie niebezpieczne promieniowanie – oto najważniejsze atrakcje, jakie będą czekać na setkę graczy walczących o przetrwanie w czarnobylskiej zonie. - Fear the Wolves – data premiery w Early Access - wiadomość - 2018-08-20
Mutanty, watahy tytułowych wilków, nieprzewidywalne i gwałtowne warunki atmosferyczne, śmiertelnie niebezpieczne promieniowanie – oto najważniejsze atrakcje, jakie będą czekać na setkę graczy walczących o przetrwanie w czarnobylskiej zonie.

Przypomnijmy, że Fear the Wolves zmierza nie tylko na komputery osobiste, lecz także na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Premiera gry ma się odbyć w 2019 roku.

Grupa Webedia jest partnerem projektu Fear the Wolves wydawanego przez Focus Home Interactive.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fear the Wolves
  2. Wszystko o Fear the Wolves
  3. Graliśmy w Fear the Wolves – oto pięć największych zagrożeń w zonie