Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2018, 13:56

Fear the Wolves w tym miesiącu zadebiutuje we wczesnym dostępie

Studio Vostok ogłosiło, że wczesna wersja strzelanki battle royale Fear the Wolves trafi do sprzedaży w tym miesiącu. Twórcy ujawnili także plany rozwoju gry po premierze w Steam Early Access.

Wybrańcy bawią się już w zamkniętych testach. Reszta graczy dołączy do nich za niecałe dwa tygodnie. - Fear the Wolves w tym miesiącu zadebiutuje we wczesnym dostępie  - wiadomość - 2018-07-06
Wybrańcy bawią się już w zamkniętych testach. Reszta graczy dołączy do nich za niecałe dwa tygodnie.

Dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy do sprzedaży trafi wczesna wersja Fear the Wolves, czyli sieciowej strzelanki typu battle royale, nad którą pracuje znane z Survarium studio Vostok Games. Produkcja zadebiutuje w Steam Early Access 18 lipca. Data ta dotyczy wyłącznie pecetowego wydania gry. Twórcy mają w planach także edycje na Xboksa One i PlayStation 4, ale gracze konsolowi do zabawy dołączą dopiero w przyszłym roku.

Rynek battle royale jest już mocno obstawiony przez konkurencyjne produkcje, ale autorzy mają nadzieję wyróżnić się na tle rywali klimatem słowiańskiej postapokalipsy, radioaktywnymi anomaliami, dynamicznym systemem pogodowym oraz elementami PvE w postaci krążących po mapach wilków sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Wersja, która zadebiutuje we wczesnym dostępie, ma zawierać wszystkie podstawowe elementy wspomniane powyżej. W dalszych planach jest m.in. rozbudowanie aspektu PvE, dodanie nowej mapy i trybu, rozszerzenie listy uzbrojenia i przedmiotów oraz zaimplementowanie funkcji wychylania się zza rogów i czołgania się. Autorzy chcą także m.in. zapewnić możliwość rozszerzenia skali czasowej meczów.

W dniu premiery we wczesnym dostępie Fear the Wolves ma znajdować się w fazie beta, więc produkcja powinna być całkiem dopracowana. Twórcy obiecują regularne aktualizacje oraz organizowanie ankiet, które pozwolą wypowiedzieć się graczom odnośnie dalszego kierunku rozwoju gry. Na razie nie są w stanie podać planowanego terminu premiery pełnej wersji. Ograniczają się jedynie do stwierdzenia, że nastąpi ona w przyszłym roku.

Obecnie trwają zamknięte testy i zainteresowani wzięciem w nich udziału wciąż mogą się rejestrować na oficjalnej stronie. Warto na koniec wspomnieć, że kilka dni temu poznaliśmy wymagania sprzętowe gry.

Grupa Webedia jest partnerem projektu Fear the Wolves wydawanego przez Focus Home Interactive.

  1. Wszystko o Fear the Wolves
  2. Oficjalna strona gry Fear the Wolves