Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2018, 08:35

autor: AlexB

Fear the Wolves na pierwszych screenach

Studio Vostok Games opublikowało screeny z gry Fear the Wolves – sieciowej strzelanki typu battle royale utrzymanej w klimatach serii S.T.A.L.K.E.R. Tytuł ma zadebiutować jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

W Fear the Wolves gracze będą musieli zmierzyć się nie tylko ze sobą, ale i nieprzyjaznym środowiskiem. - Fear the Wolves na nowych screenach - wiadomość - 2018-06-01
W Fear the Wolves gracze będą musieli zmierzyć się nie tylko ze sobą, ale i nieprzyjaznym środowiskiem.

Początek tego roku przyniósł doskonałe informacje dla wszystkich fanów postapokaliptycznych klimatów i rozgrywki w trybie battle royale. W lutym studio Vostok Games, złożone ze współtwórców kultowej w niektórych kręgach serii S.T.A.L.K.E.R., zapowiedziało Fear the Wolves – sieciową strzelankę, która ma łączyć elementy najpopularniejszego obecnie modelu zabawy wieloosobowej ze specyficznym klimatem, charakterystycznym dla cyklu RPG-ów od ukraińskiego GSC Game World. Tę ukochaną przez wielu graczy atmosferę, z opuszczonymi miasteczkami, fabrykami i elektrowniami, można poczuć patrząc na nowe screeny z Fear the Wolves, opublikowane dziś przez studio Vostok Games.

FEAR THE WOLVES W SKRÓCIE:
  • Producent: Vostok Games;
  • Wydawca: Focus Home Interactive;
  • Gatunek: sieciowa strzelanka FPP;
  • Platformy docelowe: PC, PlayStation 4, Xbox One;
  • Data premiery: 2018 r.

Fear the Wolves zapowiada się całkiem interesująco. Tytuł zamierza bowiem w pełni wykorzystywać potencjał pomysłu stworzenia pola bitwy dla setki osób w okolicach zniszczonej w 1986 roku elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Oznacza to, że gracze nie będą walczyli „do ostatniego żywego” wyłącznie ze sobą, ale również z niebezpieczeństwami rozsianymi po mapie. Mowa tu o anomaliach, radioaktywnych strefach i śmiertelnie groźnych, zmutowanych zwierzętach (jak na przykład wilki ukazane na jednym z powyższych screenów). Ponadto twórcy planują implementację systemu dnia i nocy oraz dynamicznej pogody, które mają zmusić śmiałków do ciągłej korekty strategii i poszukiwania coraz lepszego sprzętu umożliwiającego przetrwanie w niesprzyjających warunkach. Co ciekawe, w Fear the Wolves ma się również znaleźć tryb prezentujący zupełnie nowe podejście do battle royale. Nie znamy jednak żadnych szczegółów na jego temat.

Więcej informacji dotyczących Fear the Wolves powinno pojawić się wkrótce. Tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Gracze pecetowi otrzymają możliwość sprawdzenia tytułu w ramach wczesnego dostępu. Niemal dwa miesiące temu ruszyły zapisy do zamkniętych alfa-testów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Choć Fear the Wolves ma trafić do usługi Early Access dopiero później w tym roku, bierzemy czynny udział w zamkniętych testach technicznych produkcji. Wciąż obowiązuje nas umowa o zachowaniu poufności, ale jesteśmy żywo zainteresowani dalszym rozwojem produkcji Vostok Games i podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami kiedy tylko studio będzie gotowe na ujawnienie konkretów dotyczących swojej gry.

Grupa Webedia jest partnerem projektu Fear the Wolves wydawanego przez Focus Home Interactive.