Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2018, 09:03

autor: Vergil

Zapowiedziano Assassin’s Creed Odyssey

Kolejna odsłona cyklu Assassin’s Creed - Odyssey - doczekała się oficjalnej zapowiedzi. Z krótkiej zajawki opublikowanej przez Ubisoft wynika, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami tytuł zabierze nas do antycznej Grecji.

Na twitterowym profilu serii Assassin's Creed pojawiła się krótka zajawka jej kolejnej odsłony. Produkcja zatytułowana Assassin's Creed Odyssey zostanie zaprezentowana światu w trakcie tegorocznych targów E3. Na trwającym pięć sekund materiale wideo możemy zobaczyć hoplitę kopiącego przeciwnika, który spada w przepaść. Stroje obu uczestników pojedynku, a także wkomponowany w logo gry symbol hełmu jednoznacznie dowodzą, że tym razem deweloperzy zabiorą nas w podróż do antycznej Grecji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że całość może też stanowić nawiązanie do słynnej sceny z filmu 300, w której spartański król Leonidas zrzuca do studni perskiego posłańca; inna sprawa, że podtytuł gry budzi skojarzenia z Odyseją Homera.

Ujawnienie przez Ubisoft istnienia tej gry jest pokłosiem kolejnego przecieku – redakcja serwisu Jeux Video Live opublikowała bowiem zdjęcie oficjalnego breloczka wraz z opakowaniem, zdradzając w ten sposób światu czas i miejsce akcji oraz podtytuł kolejnego Assassin’s Creed. W związku z powyższym francuskiemu wydawcy nie pozostało nic innego, jak potwierdzić te rewelacje i postawić fanów w stan gotowości przed targami E3 2018.

Choć aktualnie oficjalnych informacji na temat zawartości przygotowywanych przez deweloperów mamy jak na lekarstwo, z pomocą przychodzą niepotwierdzone doniesienia – mowa zarówno o wiadomości opublikowanej przez anonimowego użytkownika 4chana w maju bieżącego roku, jak i o konkretach ujawnionych przez serwis Kotaku, pochodzących od trzech (również anonimowych) osób, które miały okazję sprawdzić ten tytuł w akcji.

Powyższy obrazek dowodzi, że w trakcie pojedynków należy przestrzegać zasad BHP i nie walczyć w pobliżu przepaści. Nigdy nie wiadomo, czy przeciwnik nie spróbuje zabawić się w Leonidasa z filmu 300… - Zapowiedziano Assassin’s Creed Odyssey - wiadomość - 2018-06-01
Powyższy obrazek dowodzi, że w trakcie pojedynków należy przestrzegać zasad BHP i nie walczyć w pobliżu przepaści. Nigdy nie wiadomo, czy przeciwnik nie spróbuje zabawić się w Leonidasa z filmu 300…

Wynika z nich, że Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje w 2019 roku. Produkcja pozwoli nam stworzyć własną postać i wybrać jej płeć, czerpiąc przy tym jeszcze bardziej z RPG-ów akcji, niż robiło to Assassin's Creed Origins; istnieje nawet możliwość, że autorzy pozwolą nam wybierać kwestie dialogowe w trakcie rozmów z postaciami neutralnymi – pierwsze z wymienionych źródeł twierdziło jednak, że ostatecznie twórcy zrezygnowali z tego pomysłu, więc na ten moment sprawa pozostaje pod znakiem zapytania. Jest również szansa, że w trakcie zabawy weźmiemy udział w bitwach morskich, a także zmodyfikujemy swój statek niczym Kawkę w Assassin's Creed IV: Black Flag. Pomimo że wydawca jeszcze nie ujawnił platform docelowych, można gdybać, że podobnie jak poprzednia część serii, omawiana gra trafi na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste.

Konferencja firmy Ubisoft na tegorocznych targach E3 odbędzie się 11 czerwca o 22:00. Wtedy też ostatecznie przekonamy się, co ów wciąż enigmatyczny tytuł będzie miał nam do zaoferowania.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Assassin’s Creed
  2. Recenzja gry Assassin’s Creed Origins
  3. Gdzie zabierze nas Assassin's Creed 2019? Typujemy settingi
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed Odyssey

Assassin's Creed Odyssey