Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2018, 15:21

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Farming Simulator 19 – milion sprzedanych egzemplarzy w 10 dni

Pomimo premiery w najgorętszym okresie na rynku gier i konieczności konkurowania z największymi tytułami AAA, produkcji studia Giants Software udało się w zaledwie 10 dni osiągnąć sprzedaż na poziomie miliona egzemplarzy.

Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać. - Farming Simulator 19 – milion sprzedanych egzemplarzy w 10 dni - wiadomość - 2018-12-07
Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać.

Trzy dni po premierze tytułu informowaliśmy, na podstawie danych z serwisu SteamSpy, że Farming Simulator 19 znalazło 284 tysiące nabywców na platformie Steam (czyli bez uwzględnienia konsol). Dziś już wiemy, że dzieło szwajcarskiego studia Giants Software, po dziesięciu dniach od premiery, osiągnęło sprzedaż na poziomie miliona egzemplarzy na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Wynik uwzględnia zarówno dystrybucję fizyczną, jak i cyfrową.

Farming Simulator 19 znalazł się na szczytach list sprzedaży m.in. w USA, UK, Francji, Niemczech i Polsce. W wielu krajach był najchętniej kupowaną grą cyfrową w tygodniu czarnego piątku – produkcji udało się pokonać takie popularne tytuły jak FIFA 19 i Red Dead Redemption 2.

Farming Simulator 19 to najnowsza odsłona popularnego cyklu symulatorów, w których wcielamy się w postać rolnika. Naszym zadaniem jest zarządzanie gospodarstwem rolnym, czyli głównie uprawa zboża i hodowla zwierząt. Do dyspozycji gracza oddano ponad 300 różnych maszyn rolniczych (w tym, po raz pierwszy w historii serii, pojazdy firmy John Deere). Dzięki ulepszonemu silnikowi graficznemu, tytuł prezentuje się znacznie lepiej niż poprzednie odsłony cyklu. Polskim dystrybutorem Farming Simulator 19 jest firma CDP. Gra została przetłumaczona na język polski kinowo (tzn. zawiera polskie napisy i oryginalne audio).