Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2018, 18:40

Blood - zapowiedź remastera klasycznej strzelanki, pierwsze screeny

Firma Atari oraz studio Nightdive ogłosiły, że wkrótce do graczy trafi odświeżona wersja klasycznej strzelanki Blood, która pierwotnie ukazała się w 1997 roku. Nowa wersja tytułu zaoferuje lekko odświeżoną oprawę graficzną oraz wsparcie dla współczesnych systemów operacyjnych, jak i bibliotek DirectX i Vulkan.

Blood, stworzony przez studio Monolith Productions, to wydana w 1997 roku klasyczna strzelanka, która została zbudowana na silniku Build napędzającym legendarnego Duke Nukem 3D. Chociaż zazwyczaj tytuł nie jest wymieniany jednym tchem z gigantami gatunku, takimi jak Quake czy Unreal, miał on niebagatelny wpływ na dalszy rozwój pecetowych FPS-ów, wprowadzając wiele nowych pomysłów, jak np. alternatywne tryby strzelania broni. Firma Atari ogłosiła właśnie, że wkrótce do graczy na PC, korzystających z platform Steam oraz GOG.com, trafi odświeżona wersja produkcji. Za jej przygotowanie odpowiada studio Nightdive, pracujące obecnie nad remakiem System Shock oraz mające na koncie remastery innych przebojów sprzed lat (Forsaken i Turok).

Remaster Blood zachowa wszystkie elementy oryginału, w tym szatę graficzną, łączącą trójwymiarowe lokacje z dwuwymiarowymi sprite'ami postaci, która zaoferuje jednak wsparcie dla standardowych dziś rozdzielczości ekranu. Tytuł zostanie jednak przystosowany do współpracy ze najnowszymi systemami operacyjnymi. Twórcy obiecują wsparcie dla bibliotek DirectX oraz Vulcan, a także współczesnych standardów audio. Kompletniej przebudowie ulegnie natomiast techniczna strona trybu wieloosobowego.

Nightdive zachowa klasyczny wygląd gry, oferując wsparcie dla współczesnych rozdzielczości ekranu -  Blood - zapowiedź remastera klasycznej strzelanki i pierwsze screeny - wiadomość - 2018-12-07
Nightdive zachowa klasyczny wygląd gry, oferując wsparcie dla współczesnych rozdzielczości ekranu

Akcja Blood rozgrywa się na początku XX wieku. Wcielamy się w nieumarłego rewolwerowca o imieniu Caleb, który szuka zemsty na kulcie Czernoboga, po tym gdy zostaje zdradzony i zabity przez jego wyznawców. Produkcja korzysta z modelu zabawy właściwego dla FPS-ów z połowy i końcówki lat 90. Gracze przemieszczają się po rozległych planszach w poszukiwaniu sekretów i kluczy, które otwierają drogę do kolejnych poziomów. W trakcie zabawy korzystamy z broni palnej, jak również z okultystycznej magii i narzędzi. W krwawy sposób walczymy zarówno z ludźmi, jak i z przeróżnymi demonicznymi monstrami.

  1. Oficjalna strona Atari
  2. Oficjalna strona Nightdive Studios