Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2021, 17:45

autor: hexx0

Far Cry 6 tradycyjnie ma ukryte zakończenie, ale nie dotrzecie do niego w kilka minut

Far Cry 6, tak jak kilka poprzednich odsłon serii, zawiera sekretne, dość nieoczywiste zakończenie, pozwalające zobaczyć napisy końcowe bez właściwego przechodzenia gry. Tym razem jednak dwa kwadranse nie wystarczą, aby je osiągnąć.

To już swego rodzaju tradycja, że kolejne odsłony serii Far Cry mają ukryte zakończenie. Nie inaczej jest w „szóstce” – o ile jednak w częściach czwartej i piątej mogliśmy je zobaczyć po kilkunastu bądź kilkudziesięciu minutach zabawy, aby osiągnąć to samo w Far Cry 6, będziemy potrzebowali sporo więcej czasu.

Do dalszej lektury zapraszam, jeśli niestraszne Wam spoilery.

Aby móc zobaczyć sekretne zakończenie w najnowszej grze Ubisoftu, trzeba ukończyć niemal cały prolog kampanii. Składa się na niego osiem misji (nazywanych operacjami), a ich zaliczenie zajmuje co najmniej kilka godzin. Jeśli w dodatku zechcemy od razu wyczyścić pierwszą wyspę z wszelkich atrakcji, czas ten wydłuży się jeszcze bardziej.

Tak czy inaczej w końcu otrzymamy zadanie o nazwie „Partyzantka” (ang. The Guerrilla). Na jego starcie przywódczyni rebeliantów, Clara, postawi Dani(ego) przed dylematem – bohater(ka) może odpłynąć do Miami i bardziej nie mieszać się w yarański konflikt lub na dobre dołączyć do walki o wolność. Jeśli wybierzemy tę pierwszą opcję – czyli wsiądziemy do łodzi i odpłyniemy w kierunku horyzontu – po chwili zostaniemy uraczeni taką oto cutscenką. Po niej wyświetlą się zaś napisy końcowe.

Co istotne, gra w żaden sposób nie ukarze nas za wybór drogi na skróty – po powrocie do menu głównego będziemy mogli wybrać opcję „Kontynuuj”, co pozwoli nam podjąć opowieść na chwilę przed tym, jak Dani wsiadł(a) na pokład łodzi. Decydując się na zobaczenie ukrytego zakończenia, nic więc nie tracimy. Mało tego – zostajemy nagrodzeni osiągnięciem „Najciemniej pod latarnią” (ang. Hidden in Plain Sight), a widząc skutki naszego braku zaangażowania, możemy zyskać dodatkową motywację do walki o wolność.

Żeby było ciekawiej, ukryte zakończenie można odblokować także w inny sposób, co pokazali chłopaki z TVGRY na wczorajszym streamie. Wystarczy… wylecieć helikopterem poza mapę. Zobaczcie zresztą sami na poniższym filmiku – omawiany fragment rozpoczyna się w 2:28:56.

Oficjalna premiera Far Cry 6 odbyła się dziś. Tytuł jest dostępny na PC, PS4, PS5, XOne i XSX|S. Z naszymi wrażeniami możecie się zapoznać pod poniższym linkiem.