Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2018, 10:35

autor: AlexB

Far Cry 5 - poznaj swoich sprzymierzeńców

Firma Ubisoft upubliczniła serię filmików prezentujących bohaterów, którzy na różne sposoby pomogą protagoniście gry Far Cry 5 w walce z sektą religijną i jej przywódcą. Tytuł zadebiutuje 27 marca na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Do premiery Far Cry 5, czyli kolejnej odsłony popularnej serii strzelanek FPP z otwartym światem, zostało półtora miesiąca. Nic zatem dziwnego, że twórcy, chcąc podgrzać atmosferę, publikują coraz więcej wiadomości i materiałów filmowych z gry. W ostatnim tygodniu dowiedzieliśmy się chociażby o zawartości przepustki sezonowej, w której znajdzie się między innymi zremasterowana wersja Far Cry 3. Ponadto opublikowano nowy fabularny zwiastun tytułu. Dziś przyszedł czas na kolejne trailery. Prezentują one siedmioro sprzymierzeńców głównego bohatera (który, przypomnijmy, jest policjantem lub policjantką), którzy pomogą mu w pokonaniu charyzmatycznego, samozwańczego proroka Josepha Seeda i jego sekty zwanej The Project At Eden's Gate. Zatem nie przedłużając zbytnio – oto postacie, z którymi przyjdzie nam stanąć ramię w ramię na bezdrożach stanu Montana.

Sojusznicy w Far Cry 5 w niektórych sytuacjach mogą okazać się naprawdę bezcenni. - Far Cry 5 - poznaj swoich sprzymierzeńców - wiadomość - 2018-02-09
Sojusznicy w Far Cry 5 w niektórych sytuacjach mogą okazać się naprawdę bezcenni.

Adelaide Drubman

Z pozoru zwykła bizneswoman, zajmująca się sprzedażą domów. Lecz gdy sekta Seeda zaczyna mieszać jej w interesach, decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i stanąć do walki. Kobieta doskonale pilotuje helikopter, zatem może zapewnić między innymi wsparcie z powietrza.

Boomer

Sympatyczny (przynajmniej dla głównego bohatera) kundel, który niegdyś pracował na farmie. Niestety, członkowie sekty zabili jego właścicieli. Po tym przykrym wydarzeniu przygarnął go protagonista. Teraz pies pomaga mu w oznaczaniu i eliminowaniu przeciwników. Co ciekawe, czasem po ataku może aportować broń.

Grace Armstrong

Weteranka wojny w Afganistanie, była olimpijka, obecnie najemniczka. Nie zgadza się z filozofią wyznawaną przez sektę Seeda, dotyczącą chociażby eliminacji słabych jednostek, dlatego staje do walki. Grace jest doskonałym snajperem potrafiącym sieć przerażenie w sercach wrogów. Wystarczy jeden strzał z jej broni, a istnieje szansa, że przeciwnicy uciekną w popłochu.

Hurk Drubman Jr.

Prawdziwy Amerykanin kochający wrestling, NASCAR i wybuchy. Mnóstwo wybuchów. Dlatego też Hurk posługuje się wyrzutnią rakiet, która pomaga w niszczeniu ciężkiego sprzętu sekty. Pociski wystrzeliwane przez Drubmana są samonaprowadzające, zatem nawet jeśli cel jest w ruchu, nie umknie przed karzącą ręką Hurka.

Nick Rye

Świeżo upieczony ojciec, który obawia się o przyszłość swojej rodziny. Jest on doskonałym pilotem, który potrafi siać prawdziwe zniszczenie w swoim hydroplanie – Carminie. W samolocie Nicka zamontowane jest nie tylko obrotowe działko, ale również bomby. Jeśli zatem będziemy potrzebowali małego nalotu na pozycję sekty, Rye okaże się doskonałym sojusznikiem.

Jess Black

Kłusowniczka, za którą sekta Josepha Seeda niezbyt przepada, zresztą z wzajemnością. Jest ona mistrzynią skradania i strzelania z łuku, zatem jeśli preferujemy ciche eliminowanie przeciwników, jej umiejętności mogą okazać się nieocenione. Ponadto w jej obecności dzikie zwierzęta nie będą nas atakowały.

Sharky Boshaw

Niezbyt zrównoważony psychicznie piroman, który, jak sam przyznaje, walczy, bo nie ma przyjaciół. Potrafi on wyeliminować wrogów za pomocą miotacza ognia i granatów własnej roboty. Ponadto jest odporny na większość uderzeń i wybuchów, zatem jeśli będziemy potrzebowali kogoś do walki na pierwszej linii, Sharky może okazać się najlepszym wyborem.

Far Cry 5 zadebiutuje 27 marca na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Tytuł będzie można przejść zarówno w pojedynkę, jak i w trybie kooperacyjnym. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.