Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2014, 19:30

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Far Cry 4 – nowe informacje o fabule i bohaterze gry

Dzięki wpadce Ubisoftu na internetowej stronie Uplay, poznaliśmy imiona głównego antagonisty i bohatera Far Cry 4, a także ich role w fabule gry. Szczegóły znalazły się w krótkiej notce opisującej grę, która szybko została usunięta z witryny.

Pagan Min – despotyczny władca Kyrat

Far Cry 4 w skrócie:
  1. Producent: Ubisoft
  2. Gatunek: FPS z otwartym światem
  3. Platformy: PC, Xbox One, Xbox 360, PS3, PS4
  4. Premiera: 20 listopada

Far Cry 4 został oficjalnie zapowiedziany w ubiegłym tygodniu. Deweloperzy pokazali okładkę gry oraz podali bardzo szczątkowe informacje o miejscu akcji oraz fabule, które po części zgadzały się z wcześniejszymi plotkami. Oczywistym jest fakt, że z kolejnymi szczegółami związanymi z produkcją Ubisoft czeka do targów E3. Sytuacja jest jednak dość kuriozalna, bo gracze dowiedzieli się już więcej o zapowiedzianym pierwszym DLC, które trafi do osób decydujących się na złożenie pre-orderów, a także zawartości limitowanej edycji gry, niż o jej podstawowej wersji. Nowe światło na fabułę Far Cry 4 oraz postać jego bohatera rzucił jednak dzisiejszy przeciek. Przez pomyłkę, na oficjalnej stronie Uplay pojawił się krótki acz treściwy opis, który został następnie dość szybko zdjęty.

Kyrat to ukryty w Himalajach kraj, odznaczający się przywiązaniem do tradycji, w którym szaleje przemoc i chaos. Nazywasz się Ajay Ghale i udajesz się tam, aby spełnić życzenie umierającej matki. Na miejscu wpadasz w wir wojny domowej, w której jedna ze stron pragnie zniszczyć opresyjny reżim dyktatora Pagana Mina.

Podróżuj i zwiedzaj otwarty oraz nieprzewidywalny świat gry, w którym niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Tutaj wszystkie decyzje mają znaczenie, a każda sekunda zabawy opowiada jakąś historię. Witamy w Kyrat.

Notka podaje nam imię oraz przybliża początkowe motywacje protagonisty. Kyrat będzie dla niego obcym i nieznanym miejscem. Przypomina to zabieg fabularny zastosowany na początku drugiej i trzeciej części serii. Wszystko wskazuje na to, że Ajay Ghale nie będzie typowym bohaterem gier akcji, a więc białym Amerykaninem. Może to nadać historii nową i interesującą perspektywę.

Wiemy też jak nazywa się główny antagonista – Pagan Min, żelazną ręką rządzący górskim krajem. Prawie ze stuprocentową pewnością możemy uznać, że na zaprezentowanej w ubiegłym tygodniu okładce widzimy właśnie Mina. Przypuszczenia te potwierdza zresztą jeden z deweloperów, stwierdzając, że postać na grafice nie jest biała i nie będzie grywalnym bohaterem.

Far Cry 4 pojawi się na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Europejska premiera planowana jest na 20 listopada.

  1. Co chcielibyśmy zobaczyć w grze Far Cry 4?
  2. Oficjalna strona internetowa serii Far Cry