Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2014, 18:48

Space Hulk otrzymał tryb kooperacji i DLC z nową kampanią

Studio Full Control wypuściło dziś dużą aktualizację do gry Space Hulk, wzbogacając ją o 4-osobowy tryb kooperacji. Ponadto na Steamie pojawił się dodatek Harbinger of Torment za 4,99 euro (ok. 21 zł), który zawiera 5 nowych misji, zaprojektowanych z myślą o co-opie.

Space Hulk w skrócie:
  • Producent: Full Control (Jagged Alliance: Flashback)
  • Gatunek: turowa strategia taktyczna w realiach science-fiction (adaptacja planszówki w świecie Warhammera 40,000 o tym samym tytule)
  • Platformy sprzętowe: PC (Windows, Mac, Linux) i urządzenia mobilne (iOS)
  • Termin premiery: 15 sierpnia 2013

Tryb kooperacji staje się coraz bardziej popularnym elementem w grach wideo – niecałe dwa tygodnie temu taka forma rozgrywki została zapowiedziana dla Don’t Starve, niedługo później podobne ogłoszenie wystosowano wobec Killzone: Shadow Fall, a dziś to samo spotyka turową strategię Space Hulk. Różnicę między dwiema pierwszymi grami a dziełem studia Full Control stanowi fakt, że co-op w komputerowej adaptacji popularnej planszówki w uniwersum Warhammera 40,000 jest dostępny już od dziś – tryb ten został wprowadzony przez najnowszą aktualizację (oczywiście darmową). Bawić się w nim mogą cztery osoby – trzy z nich współpracują ze sobą, kontrolując po jednym Terminatorze Kosmicznych Marines, podczas gdy czwarta steruje hordą Genokradów. Kooperację oddano do dyspozycji zarówno posiadaczom komputerów osobistych, jak i użytkownikom urządzeń mobilnych.

Z kolegami u boku raźniej będzie walczyć z genokradami.

Co więcej, deweloper przygotował na tę okazję również nowe DLC. Nosi ono nazwę Harbinger of Torment i oferuje kampanię składającą się z pięciu misji, w których trafiamy na tytułowy statek, starając się powstrzymać go przed kolizją z planetą Baal. Nowe zadania zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o trybie kooperacji, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by cieszyć się nimi samotnie lub w standardowym, rywalizacyjnym multiplayerze. Rozszerzenie jest dostępne za pośrednictwem platformy dystrybucji cyfrowej Steam i kosztuje 4,99 euro (w przeliczeniu około 21 zł). Z racji rozmiarów nie trafi ono w ręce użytkowników urządzeń mobilnych.

Przypomnijmy, że Space Hulk miał premierę 15 sierpnia 2013 roku. Gra jest dostępna wyłącznie w formie cyfrowej na komputerach osobistych (Windows, Mac, Linux) oraz na urządzeniach mobilnych (iOS). Od czasu debiutu gra doczekała się kilku dodatków (jak choćby kampania Space Wolves wypuszczona w marcu tego roku). Jeśli wahacie się z zakupem tego tytułu, polecam Waszej uwadze wiosenną wyprzedaż w sklepie Humble Bundle, gdzie jeszcze przez krótki czas będzie on dostępny za 5,49 euro, czyli ok. 23 zł (75-procentowy rabat). Nie zaszkodzi też, jeśli uprzednio przypomnicie sobie naszą recenzję: