Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2013, 18:06

autor: Szymon Liebert

Fantasia: Music Evolved to nowa gra studia Harmonix i firmy Disney na Kinecta

Fantasia: Music Evolved to nowa gra muzyczna, jaką szykuje studio Harmonix, znane z takich serii jak Rock Band lub Dance Central. Produkcja tworzona dla firmy Disney będzie wymagała Kinecta i trafi zarówno na Xboksa 360, jak i Xboksa One.

Disney i Harmonix szykują nową gre muzyczną: Fantasia: Music Evolved

Fantasia: Music Evolved
  • Nowa gra studia Harmonix, które znamy z Rock Band i Dance Central
  • W grze będziemy miksowali kawałki 25 znanych artystów (m. in. Bruno Mars, Queen)
  • Gra wymaga Kinecta i wyjdzie na Xbox 360 oraz Xbox One
  • Więcej informacji o grze poznamy na E3

Fantasia: Music Evolved to nazwa nowej gry, którą dla firmy Disney Interactive tworzy studio Harmonix. Harmonix jest znane z tytułów muzycznych, w tym popularnej niegdyś serii Rock Band, więc zaskoczeniem nie jest to, że Fantasia reprezentuje podobny gatunek. Produkcja wykorzysta Kinecta do odtworzenia świata z tytułowego filmu animowanego, do którego wybiorą się zarówno posiadacze Xboksa 360, jak i przyszli nabywcy nowego Xbox One.

W grze przeniesiemy się do krainy fantazji, aby wcielić się w uczniów legendarnego czarodzieja Yena Sida, poznających tajniki magicznych mocy kontrolowania muzyki. Rozgrywka ma sprowadzać się właśnie do kierowania przepływem dźwięków, za które będą odpowiadali artyści światowej sławy. Jak prezentuje dość abstrakcyjny zwiastun, chodzi o modyfikowanie na bieżąco różnych aspektów kawałków i uzyskiwanie w ten sposób nowego brzmienia (niczym w PixelJunk 4am).

Wiadomo, że w grze usłyszymy twórczość DJ-a i producenta AVICII, Bruno Marsa, Kimbry, czy zespołów Queen oraz Fun. W sumie Disney Interactive i Harmonix wykosztują się na licencje 25 „wiodących artystów” (niestety, pełnej listy jeszcze nie znamy). Kawałki pojawią się w wersjach radiowych i remiksach. Oczywiście jako gracze stworzymy ich nowe wariacje przy pomocy „magicznych manipulatorów”, jak tłumaczy wydawca w informacji prasowej.

Fantasia: Music Evolved to nowa gra studia Harmonix i firmy Disney na Kinecta - ilustracja #3Harmonix to deweloper, który od początku swojego istnienia koncentrował się na tworzeniu gier muzycznych. Producent zaczął karierę od świetnych Frequency i Amplitude, a później współtworzył wiele bardzo istotnych oraz popularnych marek muzycznych. Karaoke Revolution, Guitar Hero, czy Rock Band to tylko niektóre z nich. Ostatnio Harmonix koncentruje się na ujarzmianiu Kinecta – to właśnie ten deweloper odpowiada za trzy części Dance Central.

  1. Oficjalna strona studia Harmonix