Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3
Okładka PixelJunk 4am (PS3)

PixelJunk 4am PS3

Kolejna, tym razem zdecydowanie bardziej eksperymentalna od swoich poprzedniczek, odsłona cyklu minimalistycznych zręcznościówek PixelJunk. Jej zadaniem jest skupienie wokół siebie społeczności osób tworzących za jej pomocą muzykę.

Towarzyskie | muzyczne | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka PixelJunk 4am (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

15maja2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Projekt PixelJunk 4am domyślnie miał być rozszerzeniem do PixelJunk Eden, jednej z poprzednich części serii autorstwa studia Q-Games – sterowaliśmy tam niewielką kulką, starając się dotrzeć do wyższych partii ogrodu. Twórcy postanowili jednak, że pomysł wart jest realizacji jako zupełnie oddzielna produkcja, którą jednak trudno jest zaklasyfikować do jednej kategorii.

PixelJunk 4am pozwala tworzyć własne utwory muzyczne za pomocą kontrolera ruchu PlayStation Move. Interakcja z grą polega tylko i wyłącznie na wykonywaniu płynnych, całkowicie swobodnych ruchów dłońmi, które później program interpretuje zgodne z zaimplementowanymi mechanizmami, tworząc zaimprowizowane struktury dźwiękowe. Choć wydaje się to na pierwszy rzut oka skomplikowane, zabawa z grą jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Gra jest nie tylko programem do tworzenia muzyki, ale również muzyczną platformą społecznościową. Gotowe utwory możemy udostępniać znajomym.Istnieje również możliwość „pisania” muzyki wspólnie ze znajomymi. Jedną z najciekawszych opcji PixelJunk 4am jest tryb „występów na żywo” za pośrednictwem PlayStation Network – użytkownicy z całego świata odsłuchują nasze improwizowane koncerty, które możemy później zarchiwizować w specjalnym albumie.

Podobnie jak inne pozycje sygnowane szyldem PixelJunk, produkcja charakteryzuje się niezwykle wysmakowaną oprawą graficzną, którą można opisać jako stylowy, chłodny minimalizm.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do PixelJunk 4am

Wymagania wiekowe PixelJunk 4am

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe PixelJunk 4am

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PS3): PlayStation Move