Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 16:25

autor: Entelarmer

Ambitny projekt fanów Star Wars: KOTOR - odtwarzają filmiki z gry na Unreal Engine 5

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic wciąż istnieje tylko w plotkach. Na razie fanom musi wystarczyć projekt grupy Unreal Cinema, która odtwarza przerywniki filmowe z gry na silniku Unreal Engine 5.

Niewiele gier na licencji Gwiezdnych wojen (czy filmów w ogóle) zyskało równie kultowy status co Star Wars: Knights of the Old Republic. Dla wielu to wciąż najlepsza produkcja w tym uniwersum, a zarazem jedna z tych pozycji, których nie sposób pominąć przy wymienianiu najwybitniejszych gier wszech czasów. Zapewne dlatego kanał YouTube Unreal Cinema podjął się zadania odtworzenia przerywników filmowych z pierwszego KOTOR-a na Unreal Engine 5.

  1. Oficjalna strona grupy Unreal Cinema

Projekt ujawniono kilka miesięcy temu i przez ten czas otrzymaliśmy garść materiałów z jego produkcji. Ostatni z nich (zamieszczony powyżej) prezentował animacje Traska Ulgo oraz garść elementów i efektów przygotowanych na potrzeby „filmu”. Prowadzący kanał w serwisie YouTube potwierdzili też, że ich dzieło dostało zielone światło od Lucasfilm Games, aczkolwiek z pewnymi zastrzeżeniami. Autorzy nie mogą wykorzystać materiałów z filmów, zorganizować zbiórki społecznościowej lub skorzystać z żadnej formy monetyzacji. Muszą też wyraźnie podkreślać, że jest to nieoficjalna, fanowska produkcja. Innymi słowy, nie ma większych obaw co do przymusowego przerwania prac nad projektem wskutek interwencji prawników.

Miniseria Unreal Cinema będzie składać się z około 30 odcinków o długości 10–15 minut, a pierwszy z nich powinniśmy zobaczyć pod koniec lata. Jakkolwiek – zgodnie z zaleceniami Lucasfilm Games – artyści nie mogą wykorzystać crowdfundingu w celu ufundowania projektu, zawsze można ich wesprzeć poprzez Patreon (albo też dołączyć do zespołu). Raczej nie przybliży to chwili, gdy w końcu otrzymamy kolejną część (czy choćby remake, o którym wspominały względnie wiarygodne plotki) gry Knights of the Old Republic, ale lepsze to niż nic.