Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2007, 13:19

Famitsu oceniło Gran Turismo 5 Prologue

Znany na całym świecie japoński magazyn Famitsu w swoim najnowszym numerze ocenił długo oczekiwaną, pełną wersję gry Gran Turismo 5 Prologue.

Znany na całym świecie japoński magazyn Famitsu w swoim najnowszym numerze ocenił długo oczekiwaną, pełną wersję gry Gran Turismo 5 Prologue. Produkt firmy Polyphony Digital otrzymał oceny od czterech recenzentów, co jest w tym piśmie normalnie przyjętą praktyką. Wyniosły one kolejno 10, 10, 9 i 10 punktów, co złożyło się na ocenę ostateczną 39/40 punktów. Tym samym tytuł ten dołączył do grona tak znakomitych produkcji, jak The Legend of Zelda: A Link to the Past czy Final Fantasy X.

Famitsu oceniło Gran Turismo 5 Prologue - ilustracja #1

Przypomnijmy jednocześnie, że w Famitsu do tej pory tylko sześciu grom udało się uzyskać maksymalne noty.

  • The Legend of Zelda: Ocarina of Time (1998, Nintendo 64)
  • Soul Calibur (1999, Dreamcast)
  • Vagrant Story (2000, PlayStation)
  • The Legend of Zelda: The Wind Waker (2003, GameCube)
  • Nintendogs (2005, DS)
  • Final Fantasy XII (2006, PlayStation 2)

Jednocześnie warto porównać ten wynik z obecnie największymi konkurentami serii Gran Turismo. Forza Motorsport 2 otrzymała ocenę 36/40 punktów, natomiast czwarta odsłona Project Gotham Racing 33/40 punktów.

Gran Turismo 5 Prologue jest jedynie wstępem do tego, co najprawdopodobniej ujrzymy pod koniec przyszłego roku w pełnoprawnej edycji. Niemniej jednak już teraz gra oferuje grafikę 1080p i stałe 60 klatek na sekundę.

Gra już pojutrze trafi do rąk Japończyków. Amerykanie będą mogli się nią bawić prawdopodobnie pod koniec lutego przyszłego roku. Niestety nic nie wiadomo o dacie europejskiej premiery.